Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Najlepsze inwestycje w polskich miastach. Znamy laureatów Rankingu Inwestycji 2023

Najlepsze inwestycje w polskich miastach. Znamy laureatów Rankingu Inwestycji 2023
Nowe osiedla mieszkaniowe w Polsce mają coraz wyższe standardy jakościowe i estetyczne. (Fot. Getty Images)
Największy portal nowych mieszkań i domów - RynekPierwotny.pl - opublikował kolejną edycję Rankingu Inwestycji, w którym wybrano najpopularniejsze i najciekawsze projekty mieszkaniowe pod względem standardu wykończenia z największych polskich miast.
Reklama
Reklama

Ranking Inwestycji to zestawienie, które od 2016 roku wyróżnia inwestycje deweloperskie, cieszące się popularnością wśród osób szukających mieszkań. Formuła Rankingu do 2022 roku w całości była oparta o preferencje klientów, którzy m.in. wysyłając zapytania, dzwoniąc do biur sprzedaży czy przeglądając na portalu wizytówki poszczególnych inwestycji, w naturalny sposób wskazywali liderów popularności.

Najnowsza edycja bazuje również na zainteresowaniu użytkowników, choć nie jest to jedyne kryterium, które w tym roku zdecydowało o przyznaniu nagród i wyróżnień. Portal RynekPierwotny.pl postanowił dodatkowo ocenić standard wykończenia poszczególnych projektów, zwracając uwagę na detale, ważne z punktu widzenia mieszkańców (np. części wspólne, fasady budynku, balkony, tereny wokół inwestycji).

Wykorzystano do tego metodologię Uniwersalnego Standardu Inwestycji (USI), czyli systemu oznaczeń jakości wykończenia budynków we współczesnych inwestycjach deweloperskich, który bierze pod uwagę rozpoznawalne, wizualne cechy budynków (np. zagospodarowanie terenu) i przypisuje im wartość w pięciopunktowej skali.

"Odbieramy obrazy w sposób intuicyjny, rozumiemy otoczenie przez pryzmat własnego doświadczenia. Projekty budynków są bardziej przemawiające, gdy odwołują się przez zrozumiałe wzory, barwy i kształty do naszych emocji i wyobrażeń. Duże balkony i okna, nacisk na lepsze materiały, przekonanie o istotności życia w otoczeniu przyrody przekładają się na widoczny efekt. Na deweloperze i zaangażowanym przez niego projektancie spoczywa odpowiedzialność za połączenie ich w harmonijną i estetyczną całość składającą się na budynek, w którym chcielibyśmy zamieszkać" - tłumaczy Wojciech Sosnowski, specjalista w zarządzaniu procesem projektowym i produktem w branży deweloperskiej.

Finalnie w dziesięciu największych miastach, takich jak: Warszawa, Kraków, Łódź, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Bydgoszcz, Lublin, Szczecin, Katowice wybrano po trzy najlepsze projekty oraz przyznano dodatkowo dwa wyróżnienia.

Głównym celem Rankingu Inwestycji jest zwrócenie uwagi na najpopularniejsze projekty mieszkaniowe, które oprócz dostosowania swojej oferty do klienta, biorą pod uwagę również jego potrzeby związane z komfortem zamieszkania oraz estetyką wykończenia. 

Zwycięzcami Rankingu Inwestycji 2023 zostały inwestycje:

 • w Bydgoszczy - Urzecze (Budlex),
 • w Gdańsku - DOKI Living (Euro Styl),
 • w Katowicach - Nadgórników 14 (Noho Investment),
 • w Krakowie - 29. Aleja (Dom Development),
 • w Lublinie - Chodźki Residence (Lalak Development),
 • w Łodzi - Osiedle Primo etap IV (Profbud),
 • w Poznaniu - Kamienica przy kinie (Spravia),
 • w Szczecinie - Aloha Residence (Asset Home),
 • w Warszawie - Osiedle Urbino (Dom Development),
 • we Wrocławiu - River Point KM6 (Archicom).

Szczegóły Rankingu Inwestycji oraz nagrodzonych projektów są dostępne na stronie pod linkiem https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/

Czytaj więcej:

Polska liderem wśród wzrastających cen mieszkań w Europie

Mieszkania w Polsce drożeją, ale najem tanieje

  Komentarze
  • Czytelnik anonimowy
   25 maja, 12:34

   Hahaha. Moze do tego dodacie kładkę trzaskowskiego?
   Inwestycje prorozwojowe i najważniejsze dla Polski to
   CPK, polski ATOM, port kontenerowy i żegluga Odrą.
   Oczywiscie wszystko zablokowane przez koalicje 13 grudnia i tuska czytaj berlin.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.06.2024
  GBP 5.1224 złEUR 4.3238 złUSD 4.0345 złCHF 4.5359 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama