Menu

Najdroższa ulica w UK. Przeciętny dom za £15,6 mln

Najdroższa ulica w UK. Przeciętny dom za £15,6 mln
Szczyt ekskluzywnej listy zdominował Londyn. (Fot. Getty Images)
15,6 mln funtów to średnia cena domu przy Ilchester Place w Holland Park (zachodni Londyn). To 68 razy więcej od 'zwykłej' nieruchomości na Wyspach.
Reklama

Nieruchomości w Holland Park "zarabiają" £130 na godzinę, co oznacza, że ich wartość rośnie 6 razy szybciej niż innych stołecznych domów. Od 2010 r. podrożały o £10 mln - podaje Lloyds Bank. Rezydencje przy Ilchester Place upodobali sobie m.in.: Robbie Williams, Jimmy Page, David i Victoria Beckham i Simon Cowell.

Na drugim miejscu najdroższych ulic był Eaton Square w Belgravii, z przeciętnymi cenami na poziomie £13,7 mln. W pierwszej trójce znalazło się także Knightsbridge (£13,4 mln), gdzie mieści się ekskluzywny dom handlowy Harrods.

W przypadku 7 z 10 najdroższych ulic Wielkiej Brytanii średnia cena domu przekraczała £11 mln, a 9 mieściło się w londyńskich gminach Kensington and Chelsea i Westminster.

Na 10. pozycji znalazła się Camp End Road na terenie St George’s Hill w Surrey. W okolicy mieści się popularny klub golfowy i tenisowy. Swoją rezydencję ma tu Ringo Starr - informuje Standard.co.uk.

Choć szczyt ekskluzywnej listy zdominował Londyn i południowy wschód kraju, to każdy region ma obecnie przynajmniej jedną ulicę milionerów. "W całym Zjednoczonym Królestwie znajduje się 76 takich prestiżowych adresów" - poinformował Andrew Mason, dyrektor w Lloyds Bank.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama