Menu

Najbogatszy Brytyjczyk nowym sponsorem teamu polskiego kolarza

Najbogatszy Brytyjczyk nowym sponsorem teamu polskiego kolarza
Kolarze drużyny SKY Team, Michał Kwiatkowki jedzie w żółtej koszulce. (Fot. Getty Images)
Czołowa zawodowa grupa kolarska Team Sky, w której jeździ m.in. Michał Kwiatkowski, od przyszłego sezonu będzie miała nowego sponsora - chemiczną firmę Ineos, należącą do najbogatszego Brytyjczyka Jima Ratcliffe'a - poinformowała telewizja BBC.
Reklama

Grupa Sky - potentat na rynku mediów - już w grudniu ogłosiła, że po tym sezonie wycofuje się z kolarstwa. Według BBC zastąpi ją koncern Ineos, który znajdzie się w nazwie grupy. Majątek jej właściciela Ratcliffe'a szacuje się na 21 miliardów funtów.

Grupa Sky powstała w 2010 roku. Od tego czasu jej kolarze wygrali m.in. osiem "Wielkich Tourów", w tym sześć razy Tour de France: Bradley Wiggins w 2012 roku, Chris Froome w 2013, 2015, 2016 oraz 2017, a także Geraint Thomas w 2018.

Obecnie w składzie Team Sky są m.in. Froome, Thomas, Kwiatkowski i Michał Gołaś. Ostatnim sukcesem tego zespołu było zwycięstwo Kolumbijczyka Egana Bernala w prestiżowym wyścigu Paryż - Nicea, w którym trzecie miejsce zajął Kwiatkowski.

Wiggins, który zakończył karierę w 2016 roku, powiedział na antenie Eurosportu, że pozyskanie Ineos byłoby świetną wiadomością.

"W tym zespole jest wielu wybitnych zawodników, którzy w przeciwnym razie musieliby szukać nowych sponsorów, a liczba miejsc w grupach kolarskich jest ograniczona. To zdejmie wielki ciężar z barków takich kolarzy, jak Thomas czy Froome przed wielkimi Tourami" - podkreślił.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama