Menu

Na wakacjach w Chorwacji Neuer został bramkarzem piłki... wodnej

Na wakacjach w Chorwacji Neuer został bramkarzem piłki... wodnej
Manuel Neuer lubi wypoczywać w Chorwacji. (Fot. Getty Images)
Znany niemiecki piłkarz Manuel Neuer po raz kolejny spędza wakacje w Chorwacji. Nad Adriatykiem dba o formę, jeździ na rowerze i gra w piłkę wodną. Stoczył 'pojedynek' z mistrzem olimpijskim z Londynu w waterpolo Niksą Dobudem.
Reklama

Kolega klubowy Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium regularnie wypoczywa na Riwierze Makarskiej. Jak piszą chorwackie media, tak jest i tego lata. Świetny bramkarz przebywa na południu tego bałkańskiego kraju, był widziany m.in. w Omisu (25 km od Splitu). Podczas rowerowej przejażdżki zawitał do jednej z kawiarenek, gdzie zapłacił za napoje dla wszystkich gości.

Neuer już dawno polubił Chorwację m.in. dzięki pochodzącemu z tego państwa trenerowi bramkarzy Toniemu Topaloviciowi. To on również poznał reprezentanta Niemiec z chorwackim waterpolistą, złotym medalistą IO 2012 i medalistą MŚ Dobudem. Doszło nawet do pojedynku w piłce wodnej – role były oczywiste: rzucał Chorwat, a bronił Neuer. Końcowy wynik nie jest znany, ale jak twierdzą dziennikarze, Dobud był zadowolony ze swojej formy.

Niksa Dobud zagrał z Neuerem w wodzie. (Fot. Getty Images)

"To była niecodzienna rywalizacja, z jednej strony jeden z najlepszych piłkarzy wodnych na świecie, grający w znakomitym włoskim zespole Pro Recco Dobus, a z drugiej jeden z najlepszych bramkarzy piłkarskich globu Neuer" – podkreśliły media w Chorwacji.

W prezencie Neuer otrzymał czepek do piłki wodnej, a na nim logo Bayernu.

"Wiedziałem, że to znakomity bramkarz w piłce nożnej, ale nie spodziewałem się, iż będzie tak dobry w piłce wodnej" – ocenił Dobud.

Neuer zna trochę język chorwacki, a uczył się go już od Ivana Rakitica, kiedy razem grali w Schalke 04 Gelsenkirchen. Lubi też chorwackie piosenki.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.01.2021
  GBP 5.114 złEUR 4.544 złUSD 3.740 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Reklama