Menu

Na lotnisku w Palermo służy owczarek z wyjątkowym nosem do pieniędzy

Na lotnisku w Palermo służy owczarek z wyjątkowym nosem do pieniędzy
Talent Goro uważa się za nadzwyczajny. (Fot. lastampa.it/screenshot)
Owczarek niemiecki Goro, służący na lotnisku w Palermo na Sycylii, perfekcyjnie wyczuwa zapach pieniędzy. Ten pies o wyjątkowych zdolnościach ma rok i dwa miesiące i jest tam pionierem w walce z przemytem gotówki - podkreśla dziennik 'La Stampa'.
Reklama

Goro ma nieomylny węch i jest pierwszym psem służącym na lotnisku Falcone-Borsellino jako tak zwany "cash-dog" - dodaje włoska gazeta. Razem z nim na terminalu są też trzy inne psy policyjne, specjalizujące się w szukaniu narkotyków: Ugo, Zaros, Alex.

"Talent Goro uważa się za nadzwyczajny, bo ukryte w bagażach i w ubraniach pasażerów banknoty znacznie trudniej wykryć" - wytłumaczył komendant posterunku Gwardii Finansowej na lotnisku kapitan Graziano Rubino.

"Owczarek rozpoczął tam służbę w maju po półrocznej tresurze; całkowicie innej od tej, jaką przechodzą psy narkotykowe" - zaznaczył Rubino. Jak wyjaśnił, wynika to z tego, że "pieniądze mają całkowicie inny zapach, znacznie mniej wyrazisty, podczas gdy łatwiej psom wyczuć substancje odurzające, kwasy".

Do Palermo przybywają tysiące ludzi, a przeszukanie wszystkich bagaży jest niemożliwe. (Fot. Wikipedia)

Walka z przemytem pieniędzy na Sycylii ma, jak się podkreśla, szczególne znaczenie i wymaga pomocy czworonoga także dlatego, że do Palermo przybywają tysiące ludzi, a przeszukanie wszystkich bagaży jest niemożliwe.

W ostatnich dniach Goro pomógł zatrzymać zadłużonych u włoskiego fiskusa na wielomilionową kwotę dwóch chińskich przedsiębiorców, którzy wyjeżdżali z wyspy z dużą, choć nieujawnioną ilością pieniędzy ukrytych w podwójnym dnie walizek.

Dzięki swemu nieomylnemu nosowi, Goro pomógł postawić zarzuty przemytu pieniędzy i oszustw 26 osobom, a także skonfiskować ponad 160 tysięcy euro.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.10.2019
  GBP 4.961 złEUR 4.297 złUSD 3.893 złCHF 3.904 zł

  Sport


  Reklama