Menu

Na lotnisku w Gdańsku o 50 proc. więcej pasażerów w sierpniu

Na lotnisku w Gdańsku o 50 proc. więcej pasażerów w sierpniu
Władze lotniska zapewniają, że sytuacja finansowa portu jest wciąż bardzo dobra. (Fot. Getty Images)
W sierpniu z gdańskiego lotniska skorzystało ponad 233 tysięcy pasażerów. To o 50 procent więcej niż w lipcu - poinformowała rzeczniczka prasowa Portu Lotniczego Gdańsk Agnieszka Michajłow.
Reklama

Najwięcej pasażerów - 9 627 - na gdańskim lotnisku pojawiło się 16 sierpnia.

"Trzy kraje, które najczęściej wybierali pasażerowie w sierpniu na lotnisku w Gdańsku to Wielka Brytania – 63 484, Norwegia – 30 774 i Niemcy – 23 144. Było też więcej o ponad 20 procent operacji startów i lądowań" - dodała Michajłow.

W lipcu na gdańskim lotnisku było ponad 154 tys. pasażerów.

"To rewelacyjna wiadomość, że wracamy do normalności i do latania. W sierpniu mieliśmy o 80 tys. pasażerów więcej niż w lipcu. To o 30 proc. więcej niż prognozowaliśmy. Ludzie latają za granicę do pracy, na wakacje, a także w odwiedziny do osób, których przez wiele miesięcy nie widzieli. Jestem przekonany, że zaufanie do latania będzie rosło. I jeżeli w okresie od jesieni do wiosny uspokoimy sytuację na frontach: medycznym, gospodarczym, politycznym i medialnym, to od przyszłego roku wszystkie lotniska zaczną marsz do góry i w trzy lata osiągniemy wyniki sprzed pandemii" – przekazał prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Tomasz Kloskowski.

Zapewnił, że mimo kryzysu w całej branży lotniczej, sytuacja finansowa Portu Lotniczego Gdańsk jest stabilna.

"Nie ma zagrożenia bankructwem, utratą płynności finansowej czy konieczności zwalniania pracowników. Przed pandemią planowaliśmy około 40 mln złotych zysku, a zakończymy rok stratą na poziomie 10 mln zł. By zrealizować zaplanowane inwestycje, rozbudowę terminalu pasażerskiego i budowę biurowca Alpha, musimy pożyczyć z banku dodatkowo około 100 mln zł" – dodał Kloskowski.

W sierpniu z Gdańska na wakacje lotami czarterowymi podróżowało dwa razy więcej osób niż w lipcu. Obsługiwane przez touroperatorów kierunki to: Antalia, Zakyntos, Heraklion, Majorka i Burgas. Najpopularniejsze były jednak wyjazdy na Rodos. Bardzo popularne były także regularne połączenia obsługiwane w wakacje przez LOT. Najwięcej podróżujących z Gdańska wybrało Rzym. Samoloty narodowego przewoźnika latały także z Pomorza do Barcelony, Burgas, na Korfu, Kretę, Rodos, do Salonik, Dubrownika, Splitu, Zadaru i Tirany.

Czytaj więcej:

Miasto Gdańsk laureatem nagrody Księżnej Asturii

"Gazeta Wyborcza": Małym lotniskom w Polsce grozi bankructwo

A321neo dołączył do bazy Wizz Air Abu Zabi

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.10.2020
  GBP 5.100 złEUR 4.619 złUSD 3.931 złCHF 4.311 zł

  Sport


  Sport

  Reklama