Menu

NHS apeluje: Krew będzie potrzebna "bardziej niż kiedykolwiek"

NHS apeluje: Krew będzie potrzebna "bardziej niż kiedykolwiek"
NHS Blood and Transplant prosi dawców o krew. (Fot. Getty Images)
Każdego dnia NHSBT (NHS Blood and Transplant) musi pobierać 5 000 jednostek, by zapewnić sprawne funkcjonowanie szpitali i zapotrzebowanie na krew. W ubiegłym tygodniu nastąpił jednak 15-procentowy spadek oddanej krwi w centrach krwiodawstwa.
Reklama

NHSBT prosi dawców, aby trzymali się wyznaczonych terminów i zapewnia, że w ośrodkach obowiązują dodatkowe środki bezpieczeństwa. Potencjalni dawcy po przybyciu poddawani są kontroli, aby upewnić się, że są zdrowi i nie stanowią zagrożenia dla innych.

Ośrodki dostarczające krew do szpitali przyznają, że w nadchodzących tygodniach i miesiącach będą potrzebować dawców "bardziej niż kiedykolwiek".

Z około 30 do 500 dziennie wzrosła natomiast liczba osób dzwoniących do NHSBT z propozycją oddania krwi.

W obliczu rosnącego zagrożenia zaostrzono środki bezpieczeństwa. (Fot. Getty Images)

"Zapewniam, że sesje oddawania krwi nadal trwają. Jeśli jesteś zdrowy, pomóż potrzebującym. Darczyńcom zapewniamy dodatkowe środki bezpieczeństwa, a nawet zaostrzyliśmy procedury" - brzmi komunikat dyrektora NHSBT, Gaila Miflina.

"Jeśli musisz odwołać wizytę z jakiegokolwiek powodu, ważne jest, aby poinformować nas o tym, abyśmy mogli jak najszybciej zaoferować ten termin innemu dawcy" - dodała Dr Miflin.

Więcej informacji pod numerem 0300 123 23 23. Można także ściągnąć aplikację NHS Give Blood, albo odwiedzić stronę blood.co.uk.

Czytaj więcej:

UK przekaże £46 mln na prace nad szczepionką na COVID-19

WHO: Nie wystarczy objąć kraju kwarantanną, by pokonać koronawirusa

Minister zdrowia UK: Zwiększyliśmy liczbę respiratorów do ponad 12 tys.

  Komentarze
  • Jaffa
   23 marca, 19:14

   Brawo NHS, dobry pomysł żeby zarazić resztę ludzi. Czy każda krew będzie badana na obecność wirusa? 😂 Nie sądzę. Obawiam się że Brytole wykoncza się sami jak tak benda podchodzić do sprawy.

  • Dawca1976
   25 marca, 18:11

   Gratuluję podejścia. Mam również nadzieję, że nigdy nic Ci się nie stanie, i nie będziesz potrzebował krwi żeby przeżyć. To co napisałeś, to rzeczywiście głęboka i przemyślana wypowiedź. Głeboka jak nie przymierzając, kałuża na autostradzie.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama