Menu

Morrisons szuka 1 000 pracowników

Morrisons szuka 1 000 pracowników
W ubiegłym roku w sklepach detalisty pracowało ok. 97 tys. osób. (Fot. Getty Images)
Brytyjska sieć Morrisons tworzy ponad 1 000 stałych miejsc pracy, aby realizować zamówienia na swoje produkty we współpracy z internetowym gigantem Amazon - informuje Press Association.
Reklama

Czwarta pod względem wielkości sieć handlowa na Wyspach (po Tesco, Asda i Sainsbury's) podała, że zatrudnia dodatkowych pracowników do kompletowania i pakowania zamówień z ponad 50 sklepów w dużych miastach Wielkiej Brytanii.

W ubiegłym roku w sklepach detalisty pracowało ok. 97 tys. osób, a w czasie pandemii zwiększono tę pulę o 45 tys. pracowników tymczasowych. Obecnie 25 tys. z nich wciąż pracuje w supermarketach, a 6 tys. otrzymało umowę na stałe.

Podczas pandemii Covid-19 sprzedawcy spożywczy wprowadzali nowe sposoby na zdobywanie klientów, wykorzystując m.in. załamanie sektora gastronomicznego. Morrisons - wraz z rywalami - uruchomił usługi z Deliveroo i zintensyfikował współpracę z Amazonem.

Morrisons zacieśnił współpracę z Amazonem. (Fot. Getty Images)

Chodzi m.in. o usługę ultraszybkich dostaw Amazon Prime, dzięki której klienci otrzymują produkty w ciągu około 30 minut od złożenia zamówienia przez internet.

Amerykański gigant to nie jedyna firma, która dostarcza klientom produkty Morrisons. W 2013 r.  sieć supermarketów podjęła współpracę z inną platformą e-handlu, brytyjskim Ocado.

Morrisons to kolejna sieć w Wielkiej Brytanii, która odnotowuje dynamiczny wzrost  popularności zakupów spożywczych online, a tym samym potrzebuje nowych pracowników. Wcześniej o zatrudnieniu tysięcy nowych osób informowali tacy giganci jak Tesco, Sainsbury's czy Iceland.

Czytaj więcej:

Morrisons zwalnia 3 000 kierowników, ale zatrudnia 7 000 osób "na godziny"

Morrisons spróbuje plastik zastąpić papierem

Wojna cenowa supermarketów w UK. Skorzystają na niej klienci

Kolejne supermarkety w UK chcą zatrudnić tysiące osób

Najnowsze zasady obowiązujące w supermarketach w UK

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.10.2020
  GBP 5.140 złEUR 4.633 złUSD 3.950 złCHF 4.333 zł

  Sport


  Sport

  Reklama