Menu

Minister zdrowia: Polacy niedługo pójdą do kina i pojadą na wakacje

Minister zdrowia: Polacy niedługo pójdą do kina i pojadą na wakacje
Polacy mogą bez obaw rezerwować rodzinne wakacje w kraju. (Fot. Getty Images)
Myślę, że przed wakacjami będzie już można chodzić do kina - przekazał w wywiadzie dla 'Super Expressu' minister zdrowia Łukasz Szumowski. Odnosząc się do urlopów, stwierdził, że spokojnie można rezerwować rodzinne wakacje w kraju.
Reklama

Szumowski podkreślił, że niepewna jest przyszłość wakacji zorganizowanych, takich jak kolonie czy obozy; można natomiast rezerwować rodzinne wakacje w kraju.

Na uwagę dziennikarza, że w lipcu mogą być ponownie zamknięte hotele, Szumowski stwierdził, że nie może obiecać, że rząd tego nie zrobi. "Natomiast patrząc na obecną dynamikę, uważam, że prawdopodobieństwo jest niewielkie" - stwierdził.

Szef resortu zdrowia potwierdził też, że w Polsce spadła liczba zgonów w porównaniu z ubiegłym rokiem. "Ludzie zaczęli bardziej dbać o siebie, ale też przestali się spotykać i przenosić zakażenia. Z powodu mniejszego ruchu jest też mniej wypadków itd. To ta jasna strona dystansu społecznego" - zauważył.

Według najnowszych danych, liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 19 983. Zmarło 965 pacjentów z Covid-19.

Czytaj więcej:

Od dziś otwarcie wielu punktów usługowych w Polsce

Na wirusie w Polsce zyskały leki, suplementy i papierosy

Prawdopodobny jest jeszcze głębszy spadek zatrudnienia w Polsce

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama