Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Mimo apelów, w Polsce wciąż tonie rekordowa liczba osób

Mimo apelów, w Polsce wciąż tonie rekordowa liczba osób
Czy ten rok okaże się rekordowy pod względem utonięć? (Fot. Thinkstock)
Tylko w niedzielę utonęło siedem osób, zaś w tym sezonie w wodzie zginęło już 335 osób - poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które po raz kolejny zaapelowało o rozsądek na wodą.
Reklama

"Tragiczny bilans niedzielnego wypoczynku nad wodą. Tylko wczoraj utopiło się 7 osób. W tym sezonie w wodzie zginęło już 335 osób. Apelujemy o rozsądek. NIE BĄDŹ KOLEJNĄ OFIARĄ!" - zaapelowało wczoraj na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

RCB po raz kolejny przypomniało m.in. o tym, by nie wchodzić do wody po alkoholu i środkach odurzających, nie skakać do wody w miejscach nieznanych, nie wbiegać do wody rozgrzanym i nie wypływać na materacu daleko od brzegu. Zaleca także zakładanie kapoka na łódce, kajaku i rowerze wodnym.

Jak wynika z danych GUS, w całym ubiegłym roku na policji zgłoszono 473 przypadki tonięcia, w wyniku których śmierć poniosło 457 osób. Najwięcej przypadków tonięcia było w weekendy.

To nie pierwszy apel RCB w tym roku, związany z wysoką liczbą utonięć. Poprzedni wydano po jednym z weekendów, podczas którego życia straciło 30 osób.

 

  Komentarze


  • Adam
   21 sierpnia 2018, 07:25

   Suweren wstał z kolan i nikt nie będzie mu zakazywał wchodzenia do wody po pijaku albo przy czerwonej fladze na plaży. I takie są efekty.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2019
  GBP 4.777 złEUR 4.255 złUSD 3.773 złCHF 3.791 zł

  Sport


  Reklama