Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Miliony podatników nie mogą dodzwonić się do HMRC

Miliony podatników nie mogą dodzwonić się do HMRC
14 proc. podatników musiało czekać na linii przeszło 10 minut, zanim ktoś w końcu zgłosił się i zajął ich sprawą. (Fot. Thinkstock)
Konsultanci infolinii podatkowej HM Revenue & Customs (HMRC) nie odbierają rocznie milionów połączeń - wynika z najnowszych danych.
Reklama

"Proszę czekać, zaraz nastąpi połączenie z konsultantem" - w ciągu ostatnich 12 miesięcy rozmowy z pracownikiem brytyjskiej skarbówki (HMRC) nie doczekały się ponad cztery miliony osób. Ponadto, 14 proc. podatników musiało czekać na linii przeszło 10 minut, zanim ktoś w końcu zgłosił się i zajął ich sprawą. 

"Jest wiele osób, które prowadzą działalność na własny rachunek, nie mają doradców podatkowych i muszą polegać jedynie na HMRC" - zauważa cytowana przez "Independent" Meg Hillier,  przewodnicząca Komisji Finansów Publicznych w brytyjskim parlamencie.

"Ostatnią rzeczą, na jaką mogą sobie pozwolić tacy podatnicy, jest wiszenie przez cały na dzień na telefonie" - dodaje.

Rzecznik HMRC przekonuje jednak, że w ciągu ostatnich dwóch lat standardy obsługi klienta uległy znacznej poprawie. "Średni czas reakcji spadł z 12 minut w latach 2015-2016 do poniżej 5 minut" - zapewnia.

"Dzięki zautomatyzowanemu systemowi telefonicznemu, ​​klienci są kierowani do właściwej osoby lub uzyskują odpowiedź na pytanie za pośrednictwem systemu" - podsumowuje rzecznik.

 

  Komentarze


  • J23
   31 maja, 00:37

   Taaaa....ponizej 5 minut akurat, ostatnie kilka razy odechcialo mi sie czekac bo w koncu szlag moze czlowieka trafic, jakiejs durnej muzyczki tylko sie mozna nasluchac za wszystkie czasy beeee....

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama