Milan wygrał z drużyną Recy i Cionka. Piątek bez gola

Zarówno Cionek (z lewej), jak i Piątek (w środku) rozegrali wczoraj całe spotkanie. (Fot. Getty Images)
AC Milan, w którego barwach cały mecz rozegrał Krzysztof Piątek, pokonał wczoraj przed własną publicznością SPAL Ferrara 1:0 w 10. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. W ekipie gości wystąpili Thiago Cionek i Arkadiusz Reca, a rezerwowym był Bartosz Salamon.

Zwycięską bramkę zdobył w 63. minucie z rzutu wolnego Hiszpan Suso, który kilka chwil wcześniej wszedł na boisko z ławki.

Cionek rozegrał cały mecz, a w drugiej połowie zobaczył żółtą kartkę. Reca został zmieniony w 82. minucie.

To czwarte ligowe zwycięstwo "Rossonerich" w tym sezonie, które pozwoliło im awansować z 13. na dziesiątą pozycję w tabeli. Mają 13 punktów. SPAL jest w kolei w strefie spadkowej - na przedostatnim miejscu - z dorobkiem zaledwie siedmiu "oczek".

Prowadzenie utrzymał Juventus Turyn - 26 punktów. "Stara Dama" wygrała w środę u siebie z Genoą 2:1 dzięki bramce Portugalczyka Cristiano Ronaldo w doliczonym czasie gry. Drugie miejsce zajmuje Inter Mediolan, który po wtorkowym, wyjazdowym zwycięstwie nad Brescią 2:1 ma o punkt mniej.

W ciekawym środowym spotkaniu Napoli zremisowało u siebie z Atalantą Bergamo 2:2. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Milik.

Milik został zmieniony w 82. minucie, natomiast od 11. w pomocy Napoli grał Piotr Zieliński, który zastąpił kontuzjowanego Brazylijczyka Allana. Ich zespół ma 18 punktów i jest szósty w tabeli. Atalanta zgromadziła 21 i zajmuje trzecią lokatę.