Menu

Mieszkasz obok pubu? To jesteś szczęśliwszy

Mieszkasz obok pubu? To jesteś szczęśliwszy
Wezwano rząd, aby bardziej wspierał brytyjskie puby. (Fot. Getty Images)
Ludzie, którzy mają pub w swojej okolicy, są szczęśliwsi i lepiej zintegrowani z lokalną społecznością - wynika z ankiety The Campaign for Real Ale (CAMRA).
Reklama

Sondaż CAMRA wykazał, że ponad połowa osób, które chodzą do pubów, poznała tam co najmniej jednego nowego przyjaciela. Niemal co 3. respondent przyznał, że na piwie spotkał minimum pięć bratnich dusz - informuje Sky Nes.

Badanie, przeprowadzone wśród 2 000 osób, wykazało też, że osoby, które mieszkały w pobliżu pubu, były wobec innych ludzi bardziej ufne, więc - zdaniem autorów ankiety - puby "pełnią ważną rolę społeczną".

W związku z tym CAMRA wezwała rząd do wprowadzenia "istotnych" reform, aby położyć kres zamykaniu kolejnych lokali. Zaapelowała również do wprowadzenia preferencyjnej stawki celnej od piwa sprzedawanego w pubach i punktach handlowych oraz znacznego obniżenia podatków biznesowych.

"Dzięki pubom, ludzie są mniej samotni". (Fot. Getty Images)

"Puby to jedyne miejsca, w których mieszkańcy spotykają się i spędzają wspólnie czas przy pincie piwa. Pomagają radzić sobie z samotnością" - oświadczył przewodniczący CAMRA, Nik Antona, przemawiając na festiwalu Great British Beer Festival w Londynie. "Dlatego ważne jest, aby rząd nadal działał na rzecz ograniczenia zamykania pubów" - dodał.

Badanie CAMRA wykazało też, że większość, bo 56 proc., osób w Wielkiej Brytanii ​​uważa, że ​​piwo w pubie jest za drogie. Tylko jeden na czterech respondentów stwierdził, że ceny "są w porządku".

CAMRA podkreśla, że ​​ok. 30 proc. kosztów złotego trunku stanowiły m.in.: podatek od piwa, stawki biznesowe i VAT. Dodano, że wysokie ceny w pubach oznaczały również, iż ludzie częściej kupowali piwo w supermarkecie i pili je samotnie w domu.
 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.09.2020
  GBP 4.878 złEUR 4.495 złUSD 3.840 złCHF 4.174 zł

  Sport


  Sport

  Reklama