Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Mieszkańcy Wolverhampton są już zmęczeni Brexitem

Mieszkańcy Wolverhampton są już zmęczeni Brexitem
Mieszkańcy miasta Wolverhamton nie chcą już nawet myśleć o Brexicie. (Fot. www.expressandstar.com/screenshot)
'Mamy już kompletnie dosyć tego Brexitu!' - twierdzą mieszkańcy miasta Wolverhampton w Anglii, odzwierciedlając w ten sposób poglądy wielu Brytyjczyków w związku z opuszczeniem Unii Europejskiej.
Reklama
Reklama

"Nie mam już siły rozmawiać o tym Brexicie, proszę mnie nie pytać, ja już nawet myślę o imigracji” – odpowiedziała jedna z kobiet pracujących na miejskich rynku reporterowi serwisu www.expressandstar.com.

Dziennikarzowi długo nie udawało się porozmawiać z mieszkańcami Wolverhampton, a jedyne odpowiedzi, jakie usłyszał to: "tylko nie Brexit”, "znowu Brexit?”, "nie, nie mam już na to siły”, "mam już dość i mdli mnie od Brexitu”.

“W ogóle nie powinniśmy głosować za tym Brexitem. Rząd nie ma pojęcia, co się dzieje, co robić. Byłoby lepiej zostać w Unii. Nie jesteśmy zadowoleni z obecnej sytuacji” – cytuje gazeta słowa Suzanne McIntosh-Smith.

Z kolei 66-letni mężczyzna z Albrighton stwierdził, że Wielka Brytania powinna opuścić Unię. "Ja i moja żona głosowaliśmy za pozostaniem, ale większość w kraju chce Brexutu, dlatego powinniśmy go przeprowadzić” – podkreślił.

"Społeczeństwo nie otrzymało pełnych informacji na ten temat, więc nikt nie wie, co się dzieje, nawet rząd. Ile kosztuje to nas podatników, żeby rząd zrobił to, co robi?" - podsumował. "To szokujące" - przytaknęła żona 66-latka.

Rezydentów miasta najbardziej denerwuje niepewność. "Po przegranej rządu Theresy May w głosowaniu w sprawie umowy o warunkach Brexitu wynegocjowanych z Brukselą znowu nikt nic nie wie" - podkreślają.

Ludzie w Wolverhampton mają już dość rozmów o Brexicie. (Fot. Getty Images)

W poniedziałek premier Theresa May ma w parlamencie wyjaśnić, jakie zamierza podjąć dalsze działania w sprawie Brexitu, czyli przedstawić tzw. "plan B".

Wśród możliwych scenariuszy wyjścia z impasu są m.in.: powtórzenie głosowania w parlamencie po uzyskaniu dalszych zapewnień politycznych ze strony UE, przedłużenie procedury wyjścia ze Wspólnoty na mocy art. 50 traktatu, wyjście z UE bez umowy, organizacja drugiego referendum lub rozpisanie przedterminowych wyborów parlamentarnych.

Zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami, Wielka Brytania powinna opuścić Unię Europejską 29 marca br.

    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 25.04.2024
    GBP 5.0427 złEUR 4.3198 złUSD 4.0276 złCHF 4.4131 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama