Menu

Mieszkańcy UK poproszeni o oszczędzanie wody

Mieszkańcy UK poproszeni o oszczędzanie wody
Największym problemam dla firm wodociągowych w UK są baseny i zraszacze ogrodowe. (Fot. Getty Images)
Firmy wodociągowe w Wielkiej Brytanii wezwały mieszkańców kraju do oszczędzania wody. Trwająca kwarantanna spodowodała, że zużycie wody w Zjednoczonym Królestwie osiągnęło niepokojąco wysokie rozmiary.
Reklama

Apel firm wodociągowych nie oznacza, że należy rezygnować z kąpieli w wannie czy prania. Przedsiębiorstwa z branży radzą zamiast tego, aby unikać ciągłego uzupełniania wody w basenach, zmniejszyć częstotliwość pracy zraszaczy ogrodowych, a także "odpowiedzialnie" korzystać z węży ogrodowych.

Obecnie apel ma charakter prośby. Jeśli sytuacja się nie poprawi, firmy wodociągowe mogą wprowadzić całkowity zakaz używania wody w ogródkach, jak miało to miejsce wielokrotnie w poprzednich latach.

Poza rekordowym zużyciem wody, Wielka Brytania zmaga się z problemami z jej dostępnością - na Wyspach od 3 miesięcy spadło niewiele deszczu. Sytuacja może się jeszcze pogorszyć, bo meteorolodzy nie spodziewają się obiftych opadów w najbliższym czasie. 

"Zachowania ludzi związane z użyciem wody są ściśle powiązane z pogodą. W dodatku wielu ludzi spędza więcej czasu w domach. Największym problemem są baseny i zraszacze. Prosimy więc wszystkich, aby coś zrobili w tym kierunku" - zaapelowano do mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Czy mieszkańcy kraju ograniczą zużycie wody? (Fot. Getty Images)

Czytaj więcej:

Brytyjscy eksperci: Podczas pandemii myjcie ręce minimum 6 razy dziennie

Przed nami kolejne upalne dni w UK

  Komentarze
  • Yzu
   5 czerwca, 11:55

   Ludzie za dużo wolnego czasu mają co drugi sąsiad w mojej okolicy myje samochód co 3 dni lub podjazdy pod domem

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 09.07.2020
  GBP 4.991 złEUR 4.474 złUSD 3.949 złCHF 4.208 zł

  Sport


  Sport

  Reklama