Menu

Mieszkańcy UK po 50. roku życia mogą otrzymać zakaz wychodzenia z domu

Mieszkańcy UK po 50. roku życia mogą otrzymać zakaz wychodzenia z domu
Rząd UK chce chronić najbardziej zagrożonych mieszkańców przed drugą falą pandemii. (Fot. Getty Images)
Osoby po 50. roku życia w Wielkiej Brytanii mogą wkrótce otrzymać nakaz pozostania w domach - donoszą dziś brytyjskie media. Według lokalnej prasy, Boris Johnson szuka obecnie rozwiązania, aby uniknąć ogłoszenia kolejnego całkowitego lockdownu kraju.
Reklama

Skupienie się na najbardziej zagrożonych grupach, a do takiej należą m.in. osoby po 50. roku życia - ma być wyjściem, aby uniknąć "opcji nuklearnej", która zakłada kolejny lockdown całego kraju. 

W związku z drugą falą zakażeń w Europie, brytyjski rząd chce, aby osoby po 50. roku życia otrzymały "indywidualną ocenę zagrożenia". Ludzie ze zbyt niskim wynikiem otrzymają nakaz bezwzględnego pozostania w domach, jeśli w kraju znów pojawi się zbyt duża liczba zakażeń.

Podczas ostatniego lockdownu ok. 2 mln osób otrzymało wskazanie, aby pozostać w domu. Najbardziej zagrożone osoby mogły wyjść na ulice dopiero wczoraj - z wyjątkiem Walii, gdzie zakaz wychodzenia z domów dla zagrożonych obowiązuje do 16 sierpnia.

Według doniesień prasy, Boris Johnson rozważa obecnie także zamknięcie Londynu i wprowadzenie restrykcji wewnątrz M25. 

O tym, jakie decyzje podejmie brytyjski premier, dowiemy się w najbliższych dniach.

Czytaj więcej:

Matt Hancock: Musimy chronić UK przed drugą falą zarażeń z Europy

Brytyjczycy popierają decyzję o kwarantannie dla podróżnych z Hiszpanii

Johnson: Dalsze luzowanie restrykcji wstrzymane o co najmniej dwa tygodnie

Rząd brytyjski przywraca ograniczenia dla kibiców

Anglia: Puby "mogą być zamknięte" po to, by móc otworzyć szkoły

  Komentarze
  • Bubu
   2 sierpnia, 14:02

   super jaja

  • TakaPrawda
   2 sierpnia, 14:53

   ja już mam dość, od kilku miesięcy furlough, pracodawca nie reaguje na pytania czy i kiedy będzie praca, jedynym dowodem na to że "pracuję" są przelewy co tydzień. Wszystko było pozamykane nie było gdzie wyjść na zewnątrz, pracy innej nie mogę podjąć bo kontrakt zabrania. Jedyne dobre że płacą mi za pełne 41 godzin chociaż to i tak niewiele bo pracując cały tydzień przeliczeniowo (wliczając bonusy za nadgodziny, nocki, soboty niedziele, płatny dojazd do i z pracy) wyrabiałem do 100 godzin. Ale wszyscy znajomi mówią ciesz się że płacą.

  • Polak
   2 sierpnia, 15:02

   Wszystko robią żeby doprowadzić do WOJNY !!! Ludzie czegoś takiego nie wytrzymają !!! 50 lat i siedzieć w domu!!!! Taki gość z laseczką jak ma emeryture to niech siedzi w domu!!! Ale 50-60 lat???? to śmiech na sali . Poczekam na BUNT LUDZI. Niech się dzieje wola pANA.

  • Przemko
   2 sierpnia, 19:09

   nie sądziłem, że w 2020 r. ukończenie 50 lat oznacza starość!? TYSIĄC lat temu - to i owszem.... ale teraz? fakt, że nie mam już tyle sił co 20-30 lat temu - ale do grobu sie jeszcze nie wybieram!

  • Jakub Bukaj
   2 sierpnia, 21:13

   Czekam na kolejny krok....

  • Grzegorz
   3 sierpnia, 05:36

   A ten pajac też będzie siedział w domu

  • Ana
   3 sierpnia, 08:00

   Bedzie wojne...zbizamy sie ku koncowi...takie debile teraz rzadza swiatem ze do tego doprowadza!!!!!

  • 50plus
   3 sierpnia, 09:09

   Wiadomo rzad obiecal ochronic miejsca pracy dla mlodych. Konczy sie czas placenia furlough wiec firmy zaczynaja masowo zwalnic ludzi. Jak wyeliminuja z rynku pracy 50 plus to zrobi sie miejsce dla mlodych,. No i statystyki bezrobocia nie poszybuja w gore....

  • Marianna
   3 sierpnia, 09:27

   Trzeba nauczyc sie czytac ze zrozumieniem.Boris Johnsom wyraznie mowi o ludziach po 50tym roku zycia ktorzy maja choroby wspolisniejace.
   Przeciez zawsze mozna wrocic do Polski jesli w UK placa za malo za pozostanie w domu.

  • Megi
   3 sierpnia, 14:35

   Zgadzam się z poprzedniczka osoby po 50 z chorobami zagrażających życiu Narzekanie ze płacą za siedzenie w domu ;to tylko Polacy tak potrafią Na całym świecie tak sie5 dzieje ale nie lepiej narzekac W Polsce ciągle istnieje 500+ wracać będzie powietrze czystsze

  • Misiek
   3 sierpnia, 20:07

   Odlot!!!

  • Bubu
   3 sierpnia, 22:32

   W jaki sposób i gdzie będą badać osoby po 50. roku życia? Proszę nie odpowiadać.

  • Ktos
   4 sierpnia, 00:59

   Tak sie przygladam co piszecie i ludzie po 50 to prawie kazdy ma jakies schorzenia wiec zdecydowana wiekszosc kwalifikowalaby sie jako grupa ryzyka.A teraz z innej beczki....ale jakiego ryzyka?Mieszkam w Irlandii i jak byl lockdown gdzie malo ktos wychodzil bylo po 900 przypadkow zakazen a teraz jak wszystko odwarte to jest kilkanascie.Gdzie tu logika i zabujcza choroba sie pytam?Zacznijcie myslec bo robia was w wala i to tak duzego jak ta M25 wokol Londynu.

  • Czaku85
   4 sierpnia, 14:26

   Od nadchodzacego sezonu jesienno zimowego po par pierwszy w histori ludzkosci nie bedzie sezonowych zachorowan na grype i zapalenia oskrzeli bedzie tylko COVID 19.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 30.09.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.527 złUSD 3.866 złCHF 4.188 zł

  Sport


  Sport

  Reklama