Menu

Mieszkańcy UK bez szans na wakacje zagranicą?

Mieszkańcy UK bez szans na wakacje zagranicą?
Nawet jeśli loty z UK zostaną wznowione, turyści z Wielkiej Brytanii nie są mile widziani w kurortach turystycznych. (Fot. Getty Images)
Brytyjczycy mogą mieć problem z wyjazdem do wielu wakacyjnych kurortów poza granicami kraju z uwagi na bardzo dużą liczbę zarażonych osób - informują dziś brytyjskie media i zwracają uwagę, że już teraz wyklucza się Wielką Brytanię z wszelkich porozumień w sprawie turystyki.
Reklama

Wiele krajów podjęlo wysiłki, aby uratować branżę turystyczną i stworzyć "sojusze" pomiędzy krajami w sprawie swobodnej wymiany turystów. Jeden z tego rodzaju "paktów" zawarły między sobią Australia, Izrael, Nowa Zelandia oraz Unia Europejska. Porozumienie zakłada m.in., że po wyjściu z lockdownu utworzone zostaną specjalne korytarze turystyczne. Kraje chcą również dogadać się między sobą w sprawie mierzenia temperatur na lotniskach i wielu innych procedur związanych z epidemią.

Jak wskazują media, Wielka Brytania nie uczestniczy w żadnych rozmowach na ten temat Jak przekazał kanclerz Austrii Sebastian Kurtz, "w lepszej pozycji są kraje, które zareagowały odpowiednio wcześnie i odpowiednio mocno".

"Wielka Brytania nie jest tego rodzaju krajem" - zauważono na łamach "The Wall Street Journal". W Zjednoczonym Królestwie wciąż trwa lockdown, a nawet gdyby został zniesiony, to w kraju wciąż jest ponad 200 tys. potwierdzonych infekcji. Odnotowano również już 30 tys. zgonów.

Mieszkańcy UK mogą zapomnieć o wylotach z kraju? (Fot. Getty Images)

"Nie ma szans na to, aby jakiś kraj przyjął do siebie brytyjskich wczasowiczów" - oceniają media. 

W podobnym tonie wypowiedział się hiszpański minister turystyki Iago Negueruela, który wskazał, że "Wielka Brytania zaprzepaściła swoją szansę przez powolną reakcję na koronawirusa". 

"Ten kraj zwlekał zbyt długo z nakładaniem restrykcji. To stawia nas w zupełnie innej sytuacji w kwestiach turystyki" - ocenił.

Czytaj więcej:

Czy latem będzie można polecieć na wakacje?

Macron: Na wakacje nie wyjedziemy z Europy

Polacy planują wyjazdy. Wzrasta liczba zapytań o noclegi

  Komentarze
  • Utuczony chipsami
   8 maja, 08:43

   Pozostaje Brytyjczykom Szwecja i oczywiscie US

  • Ziomek
   8 maja, 10:53

   Bardzo dobrze po co komu to bydło?

  • Trexx
   8 maja, 11:10

   Utuczony chipsami, Szwecja jest w UE. Chyba, że Norwegia myli ci się ze Szwecją. Nie żryj już tyle tego świństwa. Bo ci piwsko i chipsy mózg wypalą

  • Kawa
   8 maja, 11:28

   O rany co za problem.. Tutaj w lato tez moze byc fajnie i nie ma uciazliwych upalow. Lepiej wydac pieniadze tutaj w UK i wspomoc lokalne biznesy ktore prawie upadaja. Powiem szczerze ze podczas wizyty we Wloszech to byl taki syf w miasteczku a w restauracjach brudne stoly ze juz bym tam drugi raz nie pojechala.Tam jest idealne srodowisko dla bakterii I wirusow.

  • Ala
   8 maja, 12:03

   A co na to „nasi” Brytyjczycy” nie przydadzą się paszporty trzeba będzie przeprosić się z polskim..., ale co to będzie jak w Lublinach i Kielcach tez nie będą chcieli bo z Anglii...

  • Do Trexx
   8 maja, 12:12

   Trexx ! I co z tego? Szwecja ma otwarte granice niedoinformowany mądralo !

  • Maniek
   8 maja, 14:52

   Tak czytam że złośliwe komenty polaczkow i cieszę że że żal wam tylek ściska bo nawet jak będę musiał zostać w UK to raz a wy na swojej wiosce na wieki i lokalne patataciewo i tyle

  • Utuczony chipsami
   8 maja, 16:17

   Do Trexx czy bardziej Trep: chciales zablysnac, rozumiem, ale nie wyszlo. W sprawie koronawirusa Szwecja ma zupelnie inne podejscie niz reszta Unii Europejskiej wiec i tu bedzie miec swoje zdanie. Rozumiem ze jestes zniewolony i ktos musi myslec za Ciebie ale chociaz staraj sie nie burac do innych. Rozumiem ze w domu z rodzina zrecie, moze dlatego ze macie w domu straszny chlew. Wystarczy posprzatac. Ja jem

  • Siudy
   8 maja, 18:20

   To polskie chamstwo ,parę lat temu prosilscie nas o załatwienie pracy na kolanach .
   A dziś plujecie .

  • Prl
   8 maja, 22:15

   Do Maniek i Sody
   Odezwał się angliczek .Ja jestem POLAKIEM Anię Polaczkiem i nie potrzebuje paszportu UK bo po grudniu to można będzie dupę nim podetrzeć jak świński blondyn będzie dalej rządził.

  • Hm..
   9 maja, 04:45

   Po co tyle jadu..

  • Ehh
   9 maja, 08:40

   Wy ludzie w ogóle wiecie co Angielski Rząd szykuje dla Europejczyków?? Czytacie angielskie gazety i nie The Sun czy The Daily Mail, ale The Independent albo The Guardian, oglądacie angielska telewizję? Oglądacie ekspertów od tego bałaganu jaki nadchodzi np. A Different Bias na YouTube, Jason J Hunter ma profil na facebooku jest od podpisywania umów międzynarodowych.
   Czy tylko żyjecie cudownym życiem, że będzie pięknie i cudownie i nic nam nie zrobią. Zamiast się wyzywać to może się zorientujcie co się będzie działo, bo ta Anglia co była kiedyś już nie będzie taka sama.

  • Beata
   11 maja, 03:03

   Ale nikt w Polsce nie chce Anglików, chlali tylko wódę i zachowywali się jakby nigdy w wielkim świecie nie byli, jakby ich z lasu wypuścili, brak kultury i chamstwo

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama