Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Międzynarodowy Fundusz Walutowy: Polskę czeka spowolnienie wzrostu PKB

Międzynarodowy Fundusz Walutowy: Polskę czeka spowolnienie wzrostu PKB
Polska gospodarka spowolni - wynika z danych MFW. (Fot. Getty Images)
Polskę czeka spowolnienie wzrostu PKB, wpisujące się w ogólnoświatowy cykl koniunkturalny - oceniła minister finansów Teresa Czerwińska komentując dane z raportu Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Pracujemy nad rozwiązaniami wspomagającymi stabilny rozwój naszej gospodarki - dodała.
Reklama

Odnosząc się do danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), który szacuje, że wzrost gospodarczy w Polsce w 2018 roku przekroczył 5 proc., szefowa resortu finansów stwierdziła, że "to bardzo dobra informacja".

Podkreśliła, że "w kolejnych latach, zgodnie z naszymi prognozami, czeka nas spowolnienie wzrostu PKB wpisujące się w ogólnoświatowy cykl koniunkturalny". Zaznaczyła, że zgodnie z prognozami MFW, dynamika PKB będzie mniejsza, ale w przypadku Polski utrzyma się na solidnym poziomie - w tym roku (3,6 proc.).

Minister Czerwińska przypomniała, że "według prognoz zawartych w ustawie budżetowej wzrost PKB Polski w 2019 r. wyniesie 3,8 proc. i to prognozy zbliżone do konsensusu rynkowego". "Pracujemy nad rozwiązaniami wspomagającymi stabilny rozwój naszej gospodarki, aby była jeszcze bardziej odporna na uwarunkowania zewnętrzne" - podkreśliła.

MFW prognozuje, że dynamika PKB Polski wyniesie 5,1 proc. w 2018 r., 3,6 proc. w 2019 r., 3 proc. w 2020 r., a w latach 2021-2023 obniży się do 2,8 proc.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama