Menu

Mężczyzna odmówił badania alkomatem. Tłumaczył, że to przez rasizm Polaków

Mężczyzna odmówił badania alkomatem. Tłumaczył, że to przez rasizm Polaków
Do zdarzenia doszło w barze Wheelhouse w angielskim Bowness. (Fot. Google Maps)
Pochodzący z Barbadosu Kadeem Ackeda Devere Stephens trafił przed sąd po tym, jak odmówił badania alkomatem na prośbę policji, która podejrzewała, że prowadzi samochód pod wpływem alkoholu. Mężczyzna tłumaczył swoją odmowę tym, że chwilę wcześniej miał paść ofiarą rasizmu ze strony Polaków.
Reklama

Do zdarzenia doszło 12 stycznia w angielskim Bowness. Mężczyzna z Barbadosu przebywał w barze Wheelhouse, a następnie udał się do samochodu. Zatrzymała go policja, która chciała przeprowadzić badanie alkomatem. 27-latek odmówił badania, wskazując, że jest ofiarą rasizmu.

"Funkcjonariusze policji otrzymali informacje z baru na temat mężczyzny. Bramkarze przy drzwiach wyjaśnili, że oskarżony pił całą noc, a następnie wsiadł za kółko. Personal obawiał się, że mężczyzna przekroczył dopuszczalny limit alkoholu we krwi" - przekazała prokurator Pamela Fee.

"Nie piłem całą noc. Zaatakował mnie polski personal przed wejściem do baru. Powiedzieli mi: Mamy cię, masz narkotki w samochodzie i jesteś dilerem" - przekazał w sądzie.

"Po pojawieniu się policji poczułem się jak ofiara. Jeden z bramkarzy myślał, że jestem z Jamajki i rasistowsko mnie wyzywał" - poinformował 27-latek.

"Pracuje tam wielu Polaków - byli dla mnie niemili i rasistowscy" - dodał.

Za odmowę badania alkomatem mężczyzna otrzymał zakaz prowadzenia samochodu na 26 miesięcy. Musi również pokryć koszty sądowe i odpracować społecznie 120 godzin bezpłatnej pracy.

  Komentarze
  • Hihihi
   17 lutego, 14:58

   Dobrze eeee dobrze jechać z nim

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.04.2020
  GBP 5.207 złEUR 4.577 złUSD 4.192 złCHF 4.332 zł

  Sport


  Reklama