Menu

Meksyk: Polakom, którzy szukali pracy, wycięto organy

Meksyk: Polakom, którzy szukali pracy, wycięto organy
"Konsul RP jest w stałym kontakcie z członkami rodzin poszkodowanych, pracodawcą oraz miejscową prokuraturą". (Fot. Getty Images)
Szczegółowe okoliczności zdarzenia w Meksyku, w wyniku którego zmarł jeden Polak są wyjaśniane. Apelujemy o nie spekulowanie na ten temat. Drugi z poszkodowanych Polaków jest hospitalizowany i stan jego zdrowia poprawia się - poinformowało polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Reklama
Reklama

Według portalu Onet, który jako pierwszy informował o sprawie, dwóm Polakom, którzy trafili do Meksyku w poszukiwaniu pracy, wycięto organy. Jeden z Polaków zmarł, a drugi trafił do szpitala. MSZ potwierdził informacje portalu na ten temat.

"Sprawa jest znana polskiej służbie konsularnej. Szczegółowe okoliczności zdarzenia, w wyniku którego jeden polski obywatel zmarł (miejscowa prokuratura zleciła przeprowadzenie sekcji zwłok), a drugi jest hospitalizowany, bada miejscowa prokuratura i nie są one jeszcze wyjaśnione - dlatego apelujemy o nie spekulowanie na ten temat" - poinformował resort dyplomacji.

MSZ zapewniło, że ambasada RP w Meksyku po uzyskaniu informacji o zdarzeniu niezwłocznie podjęła stosowne działania.

"Konsul RP jest w stałym kontakcie z członkami rodzin poszkodowanych, pracodawcą oraz miejscową prokuraturą. Jeden z poszkodowanych zmarł, drugi został hospitalizowany, a stan jego zdrowia poprawia się. Z uwagi na obowiązujące przepisy RODO oraz dobro poszkodowanych, MSZ nie udziela szczegółowych informacji na temat zdarzenia i toczącego się postępowania wyjaśniającego" - poinformował resort.

Według portalu Onet.pl, mężczyźni mieli trafić do Meksyku w połowie lutego bieżącego roku.

  Komentarze
  • Cyrk
   26 lutego, 10:41

   A aborcji wcześniaka i sprzedaż pedofilowi, nic nie przebije

  • Ktos
   26 lutego, 10:42

   A dostanie paszport Dyplomatyczny,zeby PiS za rail go bezpieczniei do domu............

  • Polak UK
   26 lutego, 13:12

   Do Meksyku pojechali szukać pracy można się załamać, to tak jakby pojechać na Ukrainę i szukać pracy.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.04.2021
  GBP 5.2513 złEUR 4.5552 złUSD 3.8065 złCHF 4.1413 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama