Menu

Media: Ronaldinho niebawem wróci do Brazylii

Media: Ronaldinho niebawem wróci do Brazylii
Czy przymusowy pobyt Ronaldinho w Paragwaju się skończy już wkrótce? (Fot. Getty Images)
Brazylijski piłkarz Ronaldinho, który od prawie pół roku jest zatrzymany w Paragwaju za posługiwanie się fałszywym paszportem, niebawem będzie mógł wrócić do ojczyzny - donoszą południowoamerykańskie media.
Reklama

40-letni Ronaldinho i jego brat zostali zatrzymani w marcu i na 32 dni trafili do aresztu. Później wpłacili kaucję w wysokości łącznie 1,6 miliona dolarów, dzięki czemu pozwolono im przenieść się do hotelu w Asuncion, ale nadal nie mogli opuścić Paragwaju.

Zgodnie z lokalnym prawem, takie środki zapobiegawcze można wdrożyć najwyżej na sześć miesięcy, o ile nie zostaną w międzyczasie postawione zarzuty. Okres ten upłynie zatem we wrześniu.

Jednak według różnych doniesień medialnych, prokuratura zgodziła się na wcześniejszy wyjazd Ronaldinho i Roberto de Assisa do Brazylii, znów za kaucją - tym razem w wysokości 200 tysięcy dolarów. Ostateczna decyzja należy do sądu.

"Przylecieliśmy tu, aby wziąć udział w uruchomieniu kasyna online oraz aby promować moją autobiografię" – tłumaczył wcześniej Ronaldinho w wywiadzie dla paragwajskiego dziennika "ABC".

Ronaldinho grał w przeszłości m.in. w Barcelonie, Flamengo Rio de Janeiro i Paris Saint-Germain. W 2004 i 2005 został uznany najlepszym piłkarzem świata w plebiscycie FIFA, w 2002 zdobył z Brazylią mistrzostwo świata, a w 2006 triumfował z Barceloną w Lidze Mistrzów.

Czytaj więcej:

Ronaldinho spędził 40. urodziny w paragwajskim areszcie

Ronaldinho zamienił areszt na luksusowy hotel

Ronaldinho: "To dla mnie ciężki cios"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama