Menu

Media: Johnson spędzi wakacje w Szkocji, w tym część na kempingu

Media: Johnson spędzi wakacje w Szkocji, w tym część na kempingu
Premier chce zachęcić swoich rodaków do spędzania urlopów we własnym kraju. (Fot. Getty Images/Twitter/10Downing Street)
Brytyjski premier Boris Johnson, który apeluje do rodaków, by w czasie epidemii spędzali wakacje w kraju, sam da przykład i w weekend wyjedzie z rodziną na sześć dni na urlop do Szkocji, z czego część spędzi na kempingu - podał dziś dziennik 'The Sun'.
Reklama

Według gazety Johnson, jego 32-letnia narzeczona Carrie Symonds, ich trzymiesięczny synek Wilfred oraz pies Dilyn będą spędzać wakacje gdzieś na odludnych terenach Szkocji, ale premier cały czas będzie pozostawał w kontakcie z członkami rządu, choć w nieco mniejszym zakresie niż zwykle.

Z uwagi na bezpieczeństwo królowej nie złoży też tradycyjnej wizyty na zamku Balmoral w Szkocji, do którego kilka dni temu - jak co roku w sierpniu - przyjechała Elżbieta II.

Johnson wyjazdem do Szkocji wykorzysta część przysługującego mu urlopu ojcowskiego, którego z powodu trudnej sytuacji epidemicznej nie wziął po narodzinach Wilfreda, tak jak początkowo planował.

Kemping jako forma wypoczynku wakacyjnego powraca do łask... (Fot. Getty Images)

W lipcu Johnson publicznie zadeklarował, że spędzi tegoroczne wakacje w kraju i zachęcał do tego rodaków. "Zachęcam ludzi, by nadal myśleli o wspaniałych staycation tutaj. Wszystkie moje najszczęśliwsze wspomnienia z wakacji to wakacje w Wielkiej Brytanii" - wskazał brytyjski premier.

"Staycation" - termin powstały z połączenia słów "stay" i "vacation" oznacza wakacje spędzone w kraju, co z powodu epidemii i obowiązku poddania się kwarantannie po powrocie z wielu państw, jest wyjątkowo chętnie wybieranym rozwiązaniem przez Brytyjczyków.

Będzie to pierwszy wakacyjny wyjazd Johnsona i Symonds od czasu pobytu w okresie świąteczno-noworocznym na karaibskiej wysepce Mustique.

Czytaj więcej:

Wakacje w UK: Najwięksi przegrani i wygrani na mapie kraju

Sondaż: Koronawirusowe restrykcje odstraszają europejskich turystów

Linie easyJet zwiększają liczbę lotów

  Komentarze
  • Kitaj
   11 sierpnia, 16:03

   To mamuśka jeszcze żyje ?

  • Ela
   12 sierpnia, 09:58

   Wyobraźcie sobie tego domatora i mieszczucha na campingu?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama