Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Media: Djokovic będzie mógł zagrać w Australian Open. Ma otrzymać wizę

Media: Djokovic będzie mógł zagrać w Australian Open. Ma otrzymać wizę
Pierwotnie serbski tenisista miał mieć trzyletni zakaz wjazdu do Australii. (Fot. Getty Images)
Australijskie media donoszą dzisiaj, że Novak Djokovic ma otrzymać wizę wjazdową do tego kraju, co umożliwi mu występ w przyszłorocznym Australian Open. W styczniu serbski tenisista został deportowany z Australii i nałożono na niego trzyletni zakaz wjazdu.
Reklama
Reklama

Według telewizji ABC minister ds. emigracji Andrew Giles cofnął zakaz wjazdu Djokovica. Rzecznik prasowy resortu odmówił jednak skomentowania doniesień.

W ubiegłym miesiącu dyrektor Australian Open Craig Tiley oznajmił, że dziewięciokrotny mistrz tego turnieju jest mile widziany i będzie mógł wystąpić, jeśli zostanie uchylony nałożony nań zakaz wjazdu.

Podkreślił też, nie miał żadnego kontaktu z rządem w sprawie Djokovica i że organizatorzy Australian Open nie mogą lobbować w imieniu Serba.

W styczniu bieżącego roku, tuż przed rozpoczęciem turnieju w Melbourne, Serb został deportowany z Australii z powodu niezaszczepienia przeciwko COVID-19. Sąd ostatecznie nie uznał dokumentów medycznych, na podstawie których tenisista miał być zwolniony ze szczepień.

Djokovic, który z tych samych względów nie mógł rywalizować w US Open, wyznał w zeszłym miesiącu, że czeka na "pozytywne wieści" z Australii.

Australian Open 2023 rozpocznie się 16 stycznia.

Czytaj więcej:

Australian Open: Rosjanie mogą grać, Djokovic mile widziany

ATP Finals: Nadal i Djokovic w różnych grupach

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.02.2023
  GBP 5.3212 złEUR 4.7476 złUSD 4.4325 złCHF 4.7856 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama