Menu

McDonald's i Costa zamykają lokale w Wielkiej Brytanii

McDonald's i Costa zamykają lokale w Wielkiej Brytanii
Jeszcze do niedawna można było dokonywać zakupów na wynos. Od dzisiaj sieć zamyka wszystkie oddziały w UK. (Fot. Getty Images)
W związku z epidemią koronawirusa, dzisiaj do godziny 19:00 zamknięte zostaną wszystkie oddziały McDonald's w Wielkiej Brytanii. Podobną decyzję podjęło kierownictwo sieci kawiarni Costa.
Reklama

W ostatnich dniach klienci McDonald's mogli dokonywać zakupów na wynos lub korzystać z opcji drive-thru. Od dzisiaj wszystkie oddziały zostaną zamknięte.

W oświadczeniu rzecznika firmy czytamy: "Nie podejmujemy pochopnie tej decyzji. Robimy to w trosce o bezpieczeństwo naszych pracowników oraz w interesie naszych klientów. Będziemy jednak współpracować z lokalnymi społecznościami i dystrybuować żywność i napoje z naszych restauracji".

McDonald's dostarczył setki tysięcy bezpłatnych napojów pracownikom służby zdrowia i służbom ratunkowym.

"Od początku było jasne, że będziemy kontynuować działalność, dopóki będzie to bezpieczne dla naszych pracowników i klientów. Chcę podziękować każdej ze 135 000 osób pracujących dla nas. Jestem z nich bardzo dumny" - dodał rzecznik.

Popularna sieć od dzisiaj zawiesza działalność z powodu epidemii. (Fot. Getty Images)

Z powodu epidemii koronawirusa, także sieć Costa wydała dzisiaj oficjalny komunikat. "W Costa Coffee naszym priorytetem jest bezpieczeństwo naszego personelu i klientów. W związku ze wzrostem zachorowań podjęliśmy decyzję o czasowym zamknięciu naszych sklepów od dzisiejszego wieczoru" - brzmi oświadczenie.

"Dołożymy wszelkich starań, aby sklepy Costa były otwarte w szpitalach, w których przez kolejne dwa tygodnie będziemy nadal zapewniać bezpłatną kawę na wynos pracownikom NHS" - dodano w komunikacie.

Czytaj więcej:

Eksperci ostrzegają: Ubrania mogą przenosić koronawirusa

UK: W kościołach katolickich zawieszono msze z udziałem wiernych

Burmistrz Londynu: Z metra powinni korzystać tylko kluczowi pracownicy

  Komentarze
  • Polok
   23 marca, 11:29

   Jak teraz angolskie elity w dresach i bez uzębienia będą się żywić,gdy 80% wyspiarskiego społeczeństwa swoją egzystencję uzależnia od Maca ,fisza i Fostersa,oby mieli dużo zapasów fasoli w puszce i kulek mocy.

  • Jaffa
   23 marca, 12:14

   Szklanki tylko myja, zapominaja o łyżkach, a wiadomo że każdy je lize jak minete..

  • Do Falkowski
   23 marca, 12:34

   Nie interesuj sie , zapasy zrobiles cebulaku , na benefitach to siedz na dupie lub idz sie pomodlic I nie zapomnij Rydzykowi sac kase na TV trolu cwelowy

  • Do jan falikowski
   23 marca, 12:43

   tez zamkna dostana nakaz rzadowy

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama