Menu

Maski do nurkowania dla pracowników służby zdrowia

Maski do nurkowania dla pracowników służby zdrowia
Covid-19: Naukowcy Bionanoparku zadbali o zabezpieczenie anestezjologów adaptując maski do nurkowania na potrzeby służby zdrowia. (Fot. Getty Images)
Prawie 50 masek do nurkowania przerobili naukowcy na potrzeby łódzkich anestezjologów, którzy urządzenia stosują podczas zabiegów do ochrony przed koronawirusem - poinformował dr Marcin Elgalal z Bionanoparku, w którym przygotowuje się takie aparaty do oddychania.
Reklama

Podczas pandemii koronawirusa maski do nurkowania, po przeróbce, mogą się przydać lekarzom i personelowi medycznemu.

Maski, które zwykle pozwalają oglądać podwodny świat, można zmodyfikować tak, aby po montażu specjalnych filtrów antybakteryjnych na rurce, chroniły personel medyczny, na przykład lekarzy i pielęgniarki podczas operacji, przed zarażeniem groźnym patogenem - wyjaśnił dr Marcin Elgalal z Pracowni Indywidualnych Implantów Medycznych Bionanoparku w Łodzi.

Po projektowaniu, testach i wstępnych pracach w placówce ruszyła produkcja tych urządzeń m.in. dla anestezjologów.

"Dotychczas Bionanopark przygotował już adaptery dla 30 masek. Trafiły one do Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. N. Barlickiego. Do tej samej placówki w najbliższych dniach trafi też kolejne 18 sztuk" – poinformował dr Marcin Elgalal.

"Apelujemy do osób, które mają w domu takie maski, aby przekazały je dla personelu medycznego" - prosi dr inż. Piotr Komorowski z Bionanoparku.

Maski można np. przesłać pocztą do Bionanoparku, na adres: ul. Dubois 114/116, 93-465 Łódź, koniecznie z dopiskiem "Maska". 

Czytaj więcej:

Rząd UK: "W ten weekend tysiące nowych respiratorów zejdą z linii produkcyjnej"

NHS otrzyma respiratory od niemieckiej armii

Wielka Brytania straciła "kilka szans" na maski i kombinezony z UE

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama