Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Martin Lewis krytykuje operatorów telefonicznych w UK za "pobrexitowy roaming"

Martin Lewis krytykuje operatorów telefonicznych w UK za "pobrexitowy roaming"
Wyjazd na wakacje do kontynentalnej Europy może narazić nas na dodatkowe koszty związane z roamingiem. (Fot. Getty Images)
Brytyjscy operatorzy telefonii komórkowej powinni zostać zmuszeni do jaśniejszego określenia zasad dotyczących roamingu danych w UE - apeluje Martin Lewis z grupy konsumenckiej MoneySavingExpert.com. 

Reklama
Reklama

Martin Lewis wezwał Ofcom, aby "zaostrzyć przepisy związane z roamingiem i zacząć chronić klientów przed niesłusznie naliczanymi opłatami".

W nowym raporcie szef MoneySavingExpert.com ostrzegł, że 30 czerwca br. przestał obowiązywać szereg obowiązków dla operatorów komórkowych. Nie muszą oni już m.in. wprowadzać limitu dla opłat roamingowych czy wysyłać klientom SMS-y z cennikiem, gdy zaczynają korzystać z roamingu.

Niektóre z największych sieci w Wielkiej Brytanii ponownie wprowadziły opłaty za transmisję danych w Europie po tym, gdy Wielka Brytania opuściła UE.

Martin Lewis dodał, że operatorom telefonii komórkowej "nie można ufać", ponieważ większość z nich obiecywała, iż nie wprowadzi ponownie opłat roamingowych po Brexicie.

"Nie wierzę w samoregulację firm mobilnych. Kiedy opuściliśmy UE, obiecali, że nie wprowadzą ponownie europejskich opłat roamingowych, jednak większość dużych sieci złamała tę obietnicę" - wskazał.

"W związku z tym nasz raport wzywa Ofcom, aby nie ufał obietnicom – musimy ponownie wprowadzić formalną, obowiązkową ochronę konsumentów" - dodał ekspert.
 

Czytaj więcej:

Roaming w UE nadal bezpłatny do 2032 roku

Klienci Virgin Mobile i O2 wciąż będą mieć darmowy roaming do UE

  Komentarze
  • Greg10
   9 sierpnia, 20:58

   Oplaty są jak najbardziej słuszne, tak wybrali obywatele glosując za Brexitem.
   Martin Lewis to ekspert od wszystkiego, rzygać mi sie chce czytając jego wypocin...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.09.2022
  GBP 5.2822 złEUR 4.7566 złUSD 4.9113 złCHF 4.9846 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama