Marsylia wygrała z Lyonem na Stade Velodrome

Wczorajszy mecz Marsylii z Lyonem pierwotnie miał się odbyć 29 października, ale odwołano go po ataku pseudokibiców. (Fot. CHRISTOPHE SIMON/AFP via Getty Images)
Piłkarze Olimpique Marsylia wygrali z Olympique Lyon 3:0 w zaległym meczu francuskiej ekstraklasy. Spotkanie miało się odbyć 29 października, ale przełożono je z powodu ataku pseudokibiców na autokar wiozący drużynę gości na Stade Velodrome.

W pierwszej połowie bramki zdobyli Portugalczyk Vitinha i Panamczyk Michael Murillo, a po przerwie wynik podwyższył doświadczony napastnik z Gabonu Pierre-Emerick Aubameyang.

Pierwotnie mecz miał się odbyć 29 października, ale odwołano go po ataku pseudokibiców, którzy obrzucili kamieniami pojazd wiozący zespół z Lyonu na stadion. W autokarze powybijane zostały szyby, a włoski trener gości Fabio Grosso doznał urazu twarzy i trzeba było mu założyć szwy.

Pod koniec listopada 45-letni szkoleniowiec, mistrz świata z 2006 roku i były zawodnik klubu z Lyonu w latach 2007-09, został zastąpiony przez dyrektora centrum szkoleniowego Pierre'a Sage'a, który jednak nie odmienił drużyny. W swoim debiucie 2 grudnia Sage poniósł wyjazdową porażkę z Lens 2:3.

Siedmiokrotni mistrzowie Francji w latach 2002-08 zamykają tabelę Ligue 1, mając na koncie tylko jedno zwycięstwo w 14 meczach. Marsylia awansowała na ósme miejsce, a jej strata do prowadzącego Paris Saint-Germain wynosi 13 punktów.