Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Mapa najbiedniejszych i najbogatszych rejonów Irlandii

Mapa najbiedniejszych i najbogatszych rejonów Irlandii
Limerick to trzecie największe pod względem ludności miasto Republiki Irlandii, a jak się okazuje - także jedno z najbiedniejszych... (Fot. Wikipedia)
Dublin 2 jest najzamożniejszą, a St Mary's Park w Limerick najbiedniejszą okolicą w Irlandii - wynika z najnowszego raportu niezależnej agencji Pobal. Dokument powstał na podstawie danych ze spisu powszechnego.
Reklama

Według Censusu 2016, najbardziej zamożni Irlandczycy mieszkają we wschodnim i południowym Dublinie, hrabstwach Kildare i Wicklow oraz w niektórych rejonach Galway i Cork. Najuboższe okolice to z kolei północny i zachodni Dublin, małe miasta, a także zachodnie wybrzeże.

W stolicy najgorzej wypada Priorswood (Darndale). Z bezrobociem rzędu 37,8% wśród mężczyzn i tylko 6,4% mieszkańców z wykształceniem wyższym, rejon ten sklasyfikowany jest jako bardzo ubogi. Ponad połowa rodziców wychowuje tu dzieci samotnie, a 44% lokali wynajmowanych jest od urzędu miasta.

Na drugiej stronie skali jest z kolei okręg Mansion House, obejmujący Marrion Square i Fitzwilliam Square oraz dzielnicę Ballsbridge w Dublinie 4. Bezrobocie wśród mężczyzn wynosi tu zaledwie 5,6%, a wśród kobiet 3%. 81,5% mieszkańców posiada wyższe wykształcenie i tylko 4,2% osób wychowuje dzieci samotnie.

Mianem “ekstremalnie biednego” określany jest w Irlandii zaś St Mary’s Park w Limerick. 69,4% mężczyzn nie ma pracy, a 77,2% osób jest samotnymi rodzicami. Tylko 2,3% ukończyło studia.

W rankingu brana jest pod uwagę między innymi stopa bezrobocia, poziom wykształcenia, czy odsetek samotnych rodziców. Celem badania jest identyfikowanie najbiedniejszych okolic i kierowanie do nich rządowych programów i usług.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama