Menu

Manchester United stracił przez pandemię ponad 100 mln euro

Manchester United stracił przez pandemię ponad 100 mln euro
Władze klubu podkreśliły, że strata to efekt pustych trybun na meczach. (Fot. Getty Images)
Manchester United z powodu pandemii w okresie między 30 czerwca 2020 a 30 czerwca tego roku stracił netto 92,2 mln funtów, czyli ok. 107 mln euro - ogłosił angielski klub piłkarski.
Reklama
Reklama

Całkowity dochód klubu w czasie tych 12 miesięcy spadł o 2,9 proc. do 494 mln funtów (578 mln euro). Największy ubytek w poszczególnych składowych to tzw. dzień meczowy, z którego dochody spadły o 92,1 proc., gdyż w poprzednim sezonie większość spotkań rozegrana została przy pustych trybunach.

Klub uważa, że część strat wynika również ze wzrostu podatków, które mają płacić brytyjskie firmy, a byłyby one jeszcze większe, gdyby nie wzrost wpływów z tytułu praw telewizyjnych i dochody z Ligi Mistrzów.

"To był niewątpliwie jeden z najtrudniejszych okresów w historii Manchesteru United" - oświadczył wiceprezes klubu Ed Woodward.

"Robiliśmy wszystko, by zminimalizować straty w czasie pandemii i teraz wychodzimy na prostą. Stąd wzmocnienie składu przez transfery Cristiano Ronaldo, Raphaela Varane'a, Jadona Sancho i Toma Heatona. To pokazuje, że cały czas mamy zdolność przyciągnięcia najlepszych piłkarzy świata" - dodał.

Po czterech kolejkach nowego sezonu Premier League "Czerwone Diabły" z 10 punktami prowadzą w tabeli. Zmagania w Lidze Mistrzów zespół norweskiego trenera Ole Gunnara Solskjaera zaczął jednak od porażki ze szwajcarskim Young Boys Berno 1:2.

  Komentarze
  • Ojejku
   18 września, 13:04

   A zwykly czlowiek w UK ma na jedzenie 400 miesiecznie a pilkarzyki dostaja kontrakty milionowe I nikt nie widzi problemu

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama