Manchester United dołączył do Southampton w finale

Manchester United zagra z Southampton w finale. (Fot. Getty Images)
Manchester United przegrał wprawdzie na wyjeździe z Hull City 1:2, ale dzięki wygranej w pierwszym meczu u siebie 2:0 awansował do finału piłkarskiego Pucharu Ligi w Anglii. W nim zmierzy się z Southampton, które dzień wcześniej wyeliminowało Liverpool.

To jest pierwsza porażka ManU po serii 17 spotkań bez porażki.

Hull City wyszło na prowadzenie w 35. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Tom Huddlestone. Do wyrównania w 66. minucie doprowadził Paul Pogba, ale przedostatnia drużyna angielskiej ekstraklasy zdołała jeszcze odpowiedzieć, a autorem gola był pięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego Oumar Niasse.

Wayne Rooney i jego biało-czerwony but z dużą, złotą liczbą 250. (Fot. Getty Images)

Wayne Rooney, który wszedł na murawę w 79. minucie, wystąpił w specjalnie dla niego przygotowanym biało-czerwonym bucie z dużą, złotą liczbą 250. 31-letni napastnik "Czerwonych Diabłów" w miniony weekend zdobył swojego 250. gola w barwach United, co jest rekordem klubu.

Z kolei kibice i zawodnicy Hull City wystąpili w koszulkach z nazwiskiem Ryana Masona. W 25. minucie meczu wszyscy wstali także z miejsc i skandowali jego imię.

Mason to piłkarz tego klubu, który w spotkaniu ligowym z Chelsea Londyn (0:2) zderzył się głową z Garym Cahillem, wskutek czego doszło do pęknięcia czaszki. Piłkarz musiał być operowany i obecnie przebywa w szpitalu.