Manchester City lepszy od Chelsea w hicie kolejki Premier League

Chelsea nie dało rady Manchesterowi City... (Fot. James Williamson - AMA/Getty Images)
Broniący tytułu Manchester City wygrał w Londynie z Chelsea 1:0 (0:0) w 6. kolejce angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Drugi z zespołów z Manchesteru - United przegrał u siebie z Aston Villa Birmingham 0:1 (0:0).

W hicie Premier League - liderująca drużyna Chelsea (ex aeqo dotąd z Liverpoolem) grała z mistrzem poprzedniego sezonu - jedynego gola strzelił Gabriel Jesus w 53. minucie.

Z kolei United przegrał z Aston Villą, a bramkę zdobył Kortney Hause w 88. minucie. Wyrównać mógł Bruno Fernandes, ale zmarnował rzut karny.

W ekipie zwycięzców 90 minut rozegrał mający polskie korzenie Matty Cash (jego matka jest Polką); media piszą o nim jako potencjalnym reprezentancie w ekipie selekcjonera Paulo Sousy.

Liderem po wczorajszych spotkaniach jest Liverpool, który zdobył jak dotąd 14 punktów. Oczko mniej mają Manchester City, Chelsea, United i Everton.