Menu

Magic Johnson wypoczywa na luksusowym jachcie w Chorwacji

Magic Johnson wypoczywa na luksusowym jachcie w Chorwacji
Mierzący 206 cm Earvin Johnson uważany jest za jednego z najlepszych graczy w historii NBA. (Fot. Getty Images)
Słynny były amerykański koszykarz Magic Johnson wypoczywa na jachcie w Chorwacji. Tygodniowy wynajem łodzi kosztuje prawie milion dolarów. Wartość luksusowej, 86-metrowej jednostki, którą przypłynął do Splitu, szacuje się aż na 150 mln dolarów.
Reklama
Reklama

Legendarny zawodnik reprezentacji Stanów Zjednoczonych i Los Angeles Lakers, podobnie jak wielu innych znanych sportowców, spędza wakacje nad Adriatykiem, mimo pandemii koronawirusa.

Wielki jacht z Johnsonem na pokładzie liczy 10 lat, lecz jest już po gruntownej modernizacji i posiada m.in. osiem kabin i klub nocny. Ma aż 28 członków załogi, zaś gości może być maksymalnie 12.

Jacht zacumował już w Splicie. Później gwiazdor NBA z przyjaciółmi mają popłynąć w inne miejsce Morza Adriatyckiego.

Mierzący 206 cm Earvin Johnson uważany jest za jednego z najlepszych graczy w historii NBA. W barwach Lakers pięć razy zdobył tytuł mistrzowski.

7 listopada 1991 roku na konferencji prasowej zaszokował cały świat, przyznając się przed kamerami, iż jest nosicielem wirusa HIV i że kończy karierę. Był pierwszym sportowcem, który przyznał się publicznie do tego faktu. Mimo to został wybrany przez kibiców do pierwszej piątki Zachodu w Meczu Gwiazd.

Wystąpił na igrzyskach w Barcelonie w 1992 roku, doprowadzając "Dream Team" do złotego medalu. To był pierwszy turniej olimpijski z udziałem zawodowców z NBA. Reprezentację USA tworzyły największe gwiazdy - oprócz Johnsona: Michael Jordan, Larry Bird, Charles Barkley czy Patrick Ewing.

Czytaj więcej:

Djokovic zapłacił krocie za wynajem jachtu

  Komentarze
  • Tom
   4 sierpnia 2020, 22:27

   Zawsze bliżej ojczyzny.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2021
  GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama