Menu

MŚ 2022: Kara dla Messiego przestała obowiązywać

MŚ 2022: Kara dla Messiego przestała obowiązywać
Lionel Messi będzie mógł zagrać już w pierwszym meczu reprezentacji Argentyny. (Fot. Getty Images)
Lionel Messi będzie mógł zagrać w październikowym meczu eliminacji mistrzostw świata z Ekwadorem. Jak twierdzą władze Argentyńskiej Federacji Piłkarskiej, kara zawieszenia na jedno spotkanie, nałożona na słynnego zawodnika w 2019 roku, już nie obowiązuje.
Reklama

Messi miał pauzować w jednej kolejce eliminacji MŚ 2022 za czerwoną kartką, jaką zobaczył w meczu o trzecie miejsce z Chile (2:1) podczas ubiegłorocznego turnieju Copa America. Gwiazdor Barcelony wdał się w przepychankę z Garym Medelem, a sędzia wykluczył obydwu z gry.

Messi zbojkotował ceremonię wręczenia medali, zaś już wcześniej skrytykował sędziów. Został za to zawieszony na trzy miesiące przez Południowoamerykańską Konfederację Piłki Nożnej (CONMEBOL).

Natomiast kara jednego meczu zawieszenia w eliminacjach MŚ miała obowiązywać w marcu, jednak z powodu pandemii koronawirusa wiosenne oraz późniejsze spotkania reprezentacji narodowych nie doszły do skutku.

Mecz Argentyny z Ekwadorem odbędzie się ostatecznie 8 października w Buenos Aires.

Szef argentyńskiej federacji Claudio Tapia przekazał, że skonsultował się z prezydentem CONMEBOL Alejandro Dominguezem. Jak dodał, otrzymał potwierdzenie, iż kara uległa przedawnieniu i Messi może grać.

Czytaj więcej:

Turniej Copa America przełożony na przyszły rok

Media: Messi zostaje w FC Barcelona, podobnie jak kłopoty klubu

Messi znów trenuje z Barceloną

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama