Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

ME 2021: Kara dla Anglii za chaos podczas meczu finałowego

ME 2021: Kara dla Anglii za chaos podczas meczu finałowego
"Potępiamy okropne zachowanie osób, które spowodowały haniebne sceny na stadionie Wembley i wokół niego podczas finału Euro 2020"... (Fot. NIKLAS HALLE'N/AFP via Getty Images)
Piłkarska reprezentacja Anglii będzie musiała rozegrać jeden mecz przy pustych trybunach. To kara w związku z chaosem podczas lipcowego finału mistrzostw Europy na stadionie Wembley - poinformowała UEFA.
Reklama
Reklama

Zamknięcie stadionu ma dotyczyć meczu Ligi Narodów w czerwcu przyszłego roku. Zakaz udziału kibiców w drugim spotkaniu został zawieszony przez UEFA na okres próbny dwóch lat. Ponadto angielska federacja będzie musiała zapłacić grzywnę w wysokości 100 tys. euro.

"Jesteśmy rozczarowani decyzją UEFA, ale ją uznajemy. Potępiamy okropne zachowanie osób, które spowodowały haniebne sceny na stadionie Wembley i wokół niego podczas finału Euro 2020 i głęboko żałujemy, że niektórym z nich udało się wejść na stadion" - skomentowała angielska federacja.

UEFA wszczęła dochodzenie dyscyplinarne 13 lipca, dwa dni po meczu finałowym, który Włosi wygrali z Anglikami po rzutach karnych. Stronie angielskiej postawiono zarzuty wtargnięcia kibiców na boisko, rzucania przedmiotami, odpalania fajerwerków oraz zakłócania hymnu narodowego Włoch.

Na stadion wdarło się wiele osób bez biletów. Przed i po meczu doszło również do ataków na kibiców włoskich. Według danych brytyjskiego Home Office, policja zatrzymała 39 osób, a rannych zostało 19 funkcjonariuszy.

Czytaj więcej:

"Decyzja o karnym dla Anglii była słuszna". UEFA zadowolona z pracy sędziów na Euro

UEFA zrezygnowała z karania założycieli Superligi

Euro 2028: UEFA rozpoczęła procedurę wyboru gospodarza

MŚ 2022: Piłkarze z Europy dołączą do reprezentacji na tydzień przed turniejem

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 29.11.2021
  GBP 5.5531 złEUR 4.6982 złUSD 4.1627 złCHF 4.5013 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama