Menu

ME 2020: PZPN sprawdza bazę pod Dublinem. Jest jeszcze sporo pracy

ME 2020: PZPN sprawdza bazę pod Dublinem. Jest jeszcze sporo pracy
Biało-czerwoni zamieszkają w ośrodku w Portmarnock pod Dublinem. (Fot. Getty Images)
Przedstawiciele PZPN regularnie podróżują do Irlandii, aby sprawdzić stan przygotowań ośrodka w Portmarnock, bazy Polaków podczas mistrzostw Europy. Pracy jeszcze sporo, gdyż trzeba zbudować np. strefę SPA, w której piłkarze będą przechodzić zabiegi odnowy po treningach i meczach.
Reklama

Po losowaniu w Bukareszcie (30 listopada) wiadomo, że na Euro 2020 piłkarze Jerzego Brzęczka zagrają w grupie E z Hiszpanią, Szwecją oraz drużyną z marcowej ścieżki barażowej - Bośnią i Hercegowiną, Irlandią Północną, Słowacją lub Irlandią. Dwa mecze Polaków odbędą się w Dublinie (15 czerwca ze zwycięzcą barażu oraz 24 czerwca Szwecją), a jeden w Bilbao – 20 czerwca z Hiszpanią.

Biało-czerwoni zamieszkają w ośrodku w Portmarnock pod Dublinem, tuż przy brzegu Morza Irlandzkiego. Do ich dyspozycji będą także boiska Gannon Park.

Pierwsza wizyta polskiej delegacji w Irlandii miała miejsce zaraz po losowaniu grup ME - obejrzano wówczas dostępne ośrodki i dokonano wyboru.

"Tak naprawdę od razu nasza uwaga skupiła się na Portmarnock. Wszystko przemawiało za tą lokalizacją - bliskość stadionu, lotniska, położenie nad morzem" - przekazał rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

"Na szczęście tylko raz w fazie grupowej opuścimy Portmarnock. To duże ułatwienie logistyczne. Z naszego hotelu jest blisko na stadion w Dublinie, około 20 minut jazdy autokarem, a na lotnisko mamy siedem kilometrów. Z kolei z hotelu do boiska treningowego jest półtora kilometra" - dodał.

W trakcie drugiej wizyty w Irlandii, w połowie stycznia, przedstawicielom PZPN towarzyszył selekcjoner Jerzy Brzęczek.  Po raz trzeci Kwiatkowski wizytował ośrodek Portmarnock 18 lutego, spędzając tam prawie cały dzień.

"Tym razem to był wyjazd pod kątem telewizji publicznej. Oficjalny nadawca Euro ma swoje plany, współpracujemy ze sobą. Chodziło m.in. o lokalizację studia. Ale byłem też na boisku treningowym, żeby zobaczyć, jak w ciągu miesiąca zmieniła się sytuacja w kwestii murawy. Na pewno nawierzchnia w tym czasie się poprawiła" - podkreślił.

Czy wcześniej były do niej zastrzeżenia? "Wiadomo, że jest zima. Wszyscy śledzimy informacje pogodowe stamtąd. Co dwa tygodnie przechodzą sztormy przez Wielką Brytanię, jest dużo opadów, więc boisko bywa mocno nasiąknięte. Ale tamtejsze wyspy słyną z pięknych trawiastych obiektów. Przy samym hotelu jest wspaniałe pole golfowe, słynne w Europie. Nawet ostatnio, mimo niekorzystnych warunków, widziałem grających tam golfistów" - przyznał.

Jak dodał, w czasie turnieju z tego pola będą mogli oczywiście korzystać polscy piłkarze.

"Przy samym hotelu jest wspaniałe pole golfowe". (Fot. Getty Images)

W trakcie Euro 2016 i pobytu w La Baule piłkarze często spacerowali nadmorskim brzegiem, czasami jeździli tam rowerami. W Portmarnock takie sytuacje raczej nie będą częste. "W La Baule widzieliśmy niewielu kibiców z Polski. A tutaj wiadomo, co będzie się działo. W Irlandii mieszka bardzo liczna grupa Polaków, chyba za daleko od hotelu się nie odejdzie, bo tłum kibiców będzie czekać na piłkarzy. Takie spacerowanie może być zatem nieco utrudnione" - przyznał.

Kolejny wyjazd do Portmarnock jest przewidziany w połowie kwietnia. "Uda się tam duża grupa, ponieważ jest wiele pracy do wykonania. Musimy zbudować tymczasowe spa. W hotelu nie ma tzw. mokrego spa, czyli sauny, basenu, jaccuzi, itd. To urządzenia, z których piłkarze często korzystają po meczach i treningach jako formy regeneracji. Przed nami duże wyzwanie, chcemy, żeby takie pomieszczenie stanęło bezpośrednio przy hotelu. Dokona tego ta sama firma, która przygotuje centrum prasowe" - przekazał.

Mistrzostwa Europy 2020 odbędą się od 12 czerwca do 12 lipca na 12 stadionach w 12 krajach.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.04.2020
  GBP 5.144 złEUR 4.534 złUSD 4.172 złCHF 4.288 zł

  Sport


  Reklama