Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Lundby: Moim absolutnym idolem jest Adam Małysz

Lundby: Moim absolutnym idolem jest Adam Małysz
Norweska mistrzyni chce dorównać Małyszowi. (Fot. Getty Images)
Maren Lundby, mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w skokach narciarskich, zamierza w tym sezonie wyrównać wyczyn Adama Małysza, który jako jedyny skoczek wygrał Puchar Świata w punktacji generalnej trzy razy z rzędu.
Reklama

"Legendarny Adam Małysz nie tylko dotąd jako jedyny dokonał tego wyczynu w sezonach 2000/2001, 2001/2002, 2002/2003, ale zdobył jeszcze czwartą kryształową kulę w sezonie 2006/2007. Niestety nie udało mu się zdobyć olimpijskiego złota, pomimo że w pewnym okresie całkowicie zdominował tę dyscyplinę sportu" - podkreślił dziennik "Aftenposten".

"Małysz to legenda dyscypliny, którą kocham dzięki niemu i jest moim absolutnym idolem od wczesnego dzieciństwa. Już jako dziewczynka, kiedy Norwegia szalała na punkcie tego skoczka, chciałam być jak on. Wygrał PŚ aż cztery razy, w tym aż trzy kolejne i teraz moim głównym celem i marzeniem jest powtórzyć ten niewiarygodny wręcz wyczyn" - przyznała w wywiadzie dla tej gazety 24-letnia Norweżka, która wygrała PŚ w dwóch ostatnich sezonach.

Lundby ma na koncie złoty medal olimpijski z Pjongczangu (2018) oraz cztery medale mistrzostw świata w tym złoty, srebrny i dwa brązowe.

"Medali mam już dużo i teraz marzę o hat tricku Małysza i to on motywuje mnie przed nadchodzącym sezonem. To byłoby coś" - podkreśliła. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama