Menu

Luis Enrique ponownie selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii

Luis Enrique ponownie selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii
Enrique wraca do pracy po rodzinnej tragedii. (Fot. Getty Images)
Luis Enrique wrócił na stanowisko selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii - poinformował dzisiaj szef miejscowej federacji (RFEF) Luis Rubiales na konferencji prasowej w Las Rozas pod Madrytem. Zastąpił Roberta Moreno, który tymczasowo prowadził kadrę od czerwca.
Reklama

Enrique podał się do dymisji w połowie roku. Nie towarzyszył już swojej drużynie narodowej w meczach z Maltą w marcu oraz z Wyspami Owczymi i ze Szwecją w czerwcu. Wówczas jego nieobecność tłumaczono względami osobistymi i nie podano szczegółów.

Okazało się, że ciężko chora jest dziewięcioletnia córka Enrique, byłego znakomitego hiszpańskiego piłkarza. Pomimo wysiłków lekarzy, pod koniec sierpnia Xana przegrała walkę z nowotworem kości.

Przez kilka miesięcy reprezentację Hiszpanii prowadził Moreno, asystent Enrique. Pod jego wodzą kadra nie przegrała żadnego z sześciu meczów w eliminacjach mistrzostw Europy. W poniedziałek zespół "La Roja" wygrał 5:0 z Rumunią, ale po spotkaniu Moreno nie przyszedł na konferencję prasową.

Z grupy F bezpośredni awans na Euro 2020 wywalczyły ekipy Hiszpanii - 26 pkt i Szwecji - 21.

49-letni Enrique jako zawodnik grał w Sportingu Gijon, Realu Madryt i FC Barcelona. Występował na trzech mundialach (1994, 1998 i 2002), a także na igrzyskach olimpijskich, na których po pokonaniu Polski w finale Hiszpania w 1992 roku wywalczyła złoty medal.

Czytaj więcej:

Rumunia bez trenera. Contra złożył rezygnację

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Reklama