Menu

Lotnisko Rzeszów-Jasionka: Trzech przewoźników w zimowym rozkładzie lotów

Lotnisko Rzeszów-Jasionka: Trzech przewoźników w zimowym rozkładzie lotów
Rzeszowskie lotnisko pracuje pełną parą. (Fot. Google Maps)
Z lotniska w podrzeszowskiej Jasionce w sezonie zimowym połączenia lotnicze będzie wykonywać trzech przewoźników - poinformował rzecznik lotniska Szymon Taranda. Najwięcej lotów oferuje irlandzki Ryanair - m.in. do Londynu, Manchesteru i Dublina.
Reklama

Rzecznik przypomniał, że od ostatniego weekendu w porcie zaczął obowiązywać zimowy rozkład lotów. "Trzy linie lotnicze oferują w nim loty na osiem lotnisk. Szczególnym wydarzeniem jest pozyskanie nowego przewoźnika – linii WizzAir. Pierwszy lot tego przewoźnika do holenderskiego Eindhoven odbędzie się 6 listopada br." – dodał Taranda.

Najwięcej połączeń z Jasionki oferuje irlandzki Ryanair, który będzie latać do Londynu – na lotniska Stansted i Luton - oraz do East Midlands, Bristolu, Manchesteru oraz Dublina.

Narodowy przewoźnik, czyli Polskie Linie Lotnicze LOT, oferuje codzienne połączenia z Warszawą – rejsy realizowane są dwa lub trzy razy dziennie.

Nowy przewoźnik WizzAir będzie latał do Eindhoven; w listopadzie loty będą realizowane w poniedziałki i piątki, a od grudnia - we wtorki i soboty.

Jak podkreślił prezes portu Adam Hamryszczak, strategicznym celem zarządu portu było pozyskanie nowego przewoźnika. "To się udało i mam nadzieję, że nowa trasa to początek długoterminowej współpracy umożliwiającej rozwój naszej siatki połączeń" – zaznaczył.

Rzecznik lotniska dodał, że ze względu na obecną pandemię Lufthansa, która także do tej pory operowała z Jasionki, zdecydowała się przesunąć powrót połączenia do Monachium na 21 lutego 2021 roku. "Pozostajemy dla tego przewoźnika ważnym rynkiem, przede wszystkim z perspektywy klientów biznesowych" - podsumował Taranda.

Czytaj więcej:

LOT startuje z nowymi kierunkami z Podkarpacia

Podkarpackie: Eindhoven - nowy kierunek z lotniska w Jasionce

  Komentarze
  • Hom ofis
   29 października 2020, 08:56

   Deportować bedzie można do afryki tych ci niszczą zabytki w Warszawie

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama