Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Lotnisko Katowice obsłużyło w 2017 r. 3,9 mln pasażerów

Lotnisko Katowice obsłużyło w 2017 r. 3,9 mln pasażerów
Lotnisko w Katowicach z rekordową liczbą podróżnych. (Fot. Twitter/@KatowiceAirport)
Prawie 3,9 mln pasażerów obsłużył w 2017 r. port lotniczy Katowice. To o blisko 700 tys. pasażerów więcej niż w poprzednim roku (wzrost o ponad 20 proc. wobec 2016 r.). Ogółem statki powietrzne startowały i lądowały w Katowicach w ub. roku blisko 35 tys. razy.
Reklama

Jak przekazał Piotr Adamczyk z biura prasowego Katowice Airport, na taki całoroczny wynik wpłynął m.in. znaczący wzrost w segmencie ruchu czarterowego, gdzie obsłużono łącznie blisko 1,5 mln podróżnych, czyli o 380 tys. więcej (wzrost o 35 proc.) w porównaniu z rokiem 2016.

W ruchu regularnym do i z Pyrzowic podróżowało ponad 2,4 mln pasażerów - o prawie 300 tys. więcej w porównaniu z dwunastoma miesiącami 2016 r (wzrost o 14 proc.). Ogółem statki powietrzne startowały i lądowały w Pyrzowicach w 2017 r. 34 tys. 725 razy. To liczba o 3 tys. 731 operacji lotniczych (o 12 proc.) większa niż rok wcześniej.

"Z perspektywy rozwoju ruchu pasażerskiego w Katowice Airport rok 2017. był wyjątkowy. Odnotowaliśmy znakomite, najlepsze w historii wyniki we wszystkich segmentach ruchu, co jest efektem naszej konsekwentnej, realizowanej od lat strategii współpracy z liniami lotniczymi i touroperatorami” - ocenił prezes zarządzającego lotniskiem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego Artur Tomasik.

Zaznaczył, że w ruchu czarterowym Katowice umocniły się na pierwszym miejscu wśród polskich portów regionalnych i wykonały duży krok zbliżający GTL do osiągnięcia jednego ze strategicznych celów - objęcia pozycji krajowego lidera w obsłudze ruchu wakacyjnego. Równolegle rozwijał się tam ruch regularny, m.in. w minionym roku linie lotnicze uruchomiły z Pyrzowic 12 nowych tras rozkładowych.

"W tym roku spodziewamy się utrzymania stabilnego i solidnego tempa wzrostu ruchu pasażerskiego. Już teraz wiemy o dziewięciu nowych trasach regularnych, które wystartują w 2018 r., a to nie koniec nowości. Jednym z czynników wzrostu będzie rozwój bazy Wizz Air. Linia umieści w Pyrzowicach na cały rok siódmy samolot, a w okresie od czerwca do września ósmą maszynę” - przypomniał Tomasik.

"Prognozujemy także, że więcej pasażerów w porównaniu z 2017 r. obsłużą PLL LOT, Lufthansa, Ryanair oraz Transavia. W segmencie czarterów spodziewamy się poszerzania oferty wylotów o nowe kierunki, szczególnie w szczycie sezonu oraz o wzrost częstotliwości lotów na najpopularniejszych trasach” - dodał prezes GTL.

 

  Komentarze


  • Roben owen
   6 stycznia, 23:23

   Lotnisko Pyrzowice-Katowice jest moim ulubionym.Najwieksze brawa tam naleza sie Strazy Granicznej-szybko,sprawnie i bez kolejek.Poza tym to mili i uprzejmi ludzie,jakby z cywilizowanych krajow ich przeniesiono do Polski.Reszta obslugi tego lotniska jest tez ok.Wielkie brawa dla Was !!!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama