Menu

Londyńskie metro z siecią 4G już w przyszłym roku

Londyńskie metro z siecią 4G już w przyszłym roku
Dostęp do 4G będzie możliwy zarówno na peronach linii metra, jak i w tunelach, podczas podróży pomiędzy stacjami. (Fot. Getty Images)
Pasażerowie będą mogli wykonywać połączenia i korzystać z internetu w dowolnym miejscu w londyńskim metrze do połowy 2020 roku. Transport for London (TfL) właśnie ogłosił plany budowy sieci 4G w The Tube - informuje BBC.
Reklama

Linia Jubilee będzie pierwszą, która skorzysta na nowej technologii. Już od marca 2020 r. wschodnia nitka tej linii uzyska pełną łączność 4G na obu platformach i w tunelach - podaje BBC.

Sekcja próbna na Jubilee rozciąga się od stacji Westminster do Canning Town - z wyłączeniem London Bridge i Waterloo - a także obejmuje hale biletowe i korytarze.

Jak informuje TfL, stacje London Bridge i Waterloo mają zostać w pełni podłączone do 4G później w 2020 r., ale wszystko zależy od "ostatecznego zatwierdzenia" tych planów.

Inżynierowie będą pracować nad 4G przede wszystkim w nocy. (Fot. Getty Images)

Internet 4G to nie tylko bardzo szybkie pobieranie oraz wysyłanie danych. Co najważniejsze, dostęp do sieci będzie możliwy zarówno na peronach linii metra, jak i w tunelach - podczas podróży pomiędzy stacjami.

Cały projekt będzie wymagał ok. 2 tys. kilometrów okablowania, a inżynierowie mają pracować na nocne zmiany, aby zminimalizować zakłócenia w podróży.

"Wprowadzenie 4G i, w przyszłości, 5G, pomoże londyńczykom i turystom pozostać w kontakcie oraz być na bieżąco z informacjami na temat podróży" - podkreśla cytowany przez BBC burmistrz Londynu, Sadiq Khan.

Obecnie mieszkańcy brytyjskiej stolicy mogą korzystać z hotspotów Wi-Fi, dostępnych na 260 stacjach The Tube.

  Komentarze
  • Darilla
   19 lipca 2019, 20:19

   Boże uchron nas od 4G jak każdy zacznie gadać o dupie Martynie to będzie masakra piłą mechaniczną

  • Gość
   19 lipca 2019, 23:41

   zapraszam do wielkiej mikrofali... wasze mózgi będą jeszcze głupsze dzięki czemu będziecie pozłusznymi trybikami tego systemu

  • Sa
   20 lipca 2019, 00:52

   moze by tak klime zalozyli w tych pocigach najpierw a nie siec,

  • Vistula
   20 lipca 2019, 01:18

   Ciekawy cokolwiek ten tekst, bo technologia 4G jest standardem powszechnym i to żadne halo jakieś. W Polsce i reszcie Europy jest dostęp do internetu LTE, który jest jeszcze szybszy. Można by rzec, ze trochę późnawo się za to wzięli. W takiej np. Lizbonie to zasięg w metrze jest lepszy niż w Londku na powierzchni ziemi.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

  Sport


  Reklama