Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Londyński City Hall nie mógł wywiesić flagi UE z okazji rocznicy referendum ws. Brexitu

Londyński City Hall nie mógł wywiesić flagi UE z okazji rocznicy referendum ws. Brexitu
Wywieszenie flagi UE na budynku publicznym w Wielkiej Brytanii wymaga odpowiedniej zgody i przejścia przez długi, biurokratyczny proces. (Fot. Getty Images)
Ratusz miejski w Londynie nie miał możliwości wywieszenia flagi UE 23 czerwca z okazji siódmej rocznicy głosowania Wielkiej Brytanii za opuszczeniem Unii. Władze miejskie podkreśliły, że rząd w otwarty sposób okazuje brak szacunku wobec unijnych imigrantów.
Reklama
Reklama

"To dość niezwykłe, że ministrowie skutecznie zakazali używania flagi UE" - skomentował rzecznik City Hall. Samo Downing Street broni się przed zarzutami i podkreśla, że "decyzja o wywieszeniu jakiejś flagi leży w kompetencji lokalnych planistów miejskich".

Ratusz zwrócił uwagę, że wywieszenie dowolnej innej flagi - niż te, które znajdują się na oficjalnej liście "dozwolonych" - wymaga oddzielnej zgody. 

Obecnie jedynymi flagami, które można wywieszać na zewnątrz budynków publicznych bez uzyskiwania zgody są: 

  • flagi poszczególnych krajów Zjednoczonego Królestwa 
  • flaga Wielkiej Brytanii
  • flaga NHS
  • flaga ONZ
  • flaga Wspólnoty Narodów
  • tęczowa flaga

Władze Londynu tłumaczą, że chciały wywiesić flagę UE nie po to, aby uczcić rocznicę referendum, ale aby okazać solidarność z unijnymi imigrantami w stolicy.

"Wywieszanie flagi to sposób na okazanie solidarności, wyrażanie naszych wartości i dumy z tożsamości, którą dzielimy" - przekazał rzecznik burmistrza Sadiqa Khana. Dodał, że Londyn pozostaje domem dla nawet miliona unijnych imigrantów. 

W liście otwartym do londyńczyków z UE, burmistrz Londynu przekazał, że w pełni popiera apele o przyznanie im prawa do głosowania w wyborach powszechnych. Ruch ten zapowiedziała opozycyjna Partia Pracy, jeśli uda jej się wygrać następne wybory parlamentarna. 
 

Czytaj więcej:

Partia Pracy rozważa przyznanie pełnych praw wyborczych obywatelom UE w UK

"Imigranci w UK muszą nauczyć się angielskiego i zrozumieć normy społeczne"

UK: Liczba pracowników spoza UE przewyższa już liczbę tych z UE

Dua Lipa zabrała głos w sprawie antyimigracyjnej retoryki w UK. "Krótkowzroczna i małostkowa"

    Komentarze
    • Iria
      27 czerwca 2023, 10:34

      Przede wszystkim niech rząd UK wyda nam, obywatelom EU posiadającym stałą rezydencje dokument papierowy ja potwierdzająca. Ostatnio będąc w Dubaju miałam problem na lotnisku w drodze powrotnej bo zarządali ode mnie potwierdzenia że mam prawo pobytu w UK. Dobrze, że urzędnik nie był służbistą bo nie wiem jak bym to udowodniła w 10 min.

    • Czytelnik anonimowy
      27 czerwca 2023, 11:02

      , ale okazać solidarność z unijnymi imigrantami w stolicy . Chyba aby , nie ale , ale to miał kot .

    • 20002
      27 czerwca 2023, 14:23

      Ja np. jestem imigrantem z Polski. Znam również kilku imigrantów z Polski, Litwy czy Słowacji. Ale z Unii nie znam żadnego. W ogole to gdzie leży ta Unia, w galaktyce Galgamek?

    • Do Iria!
      12 lipca 2023, 05:14

      Jestes bladynka? Pobyt jest wpisany on line i razem z numerem Twojego paszportu,( aktualnego!)Mozesz wydrukowac kody podawane co jakis czas po zgloszeniu Twoim e mailem ktorym rejestrowalas pobyt,To nie jest skaplikowane! Tylko czy ten status wiesz ze masz czy ktos Tobie zrobil i trzyma w niewiedzy Ciebie.?

    Dodaj komentarz
    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 26.04.2024
    GBP 5.0414 złEUR 4.3225 złUSD 4.0245 złCHF 4.4145 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama