Menu

Londyn przejmie igrzyska? Władzie Tokio oburzone

Londyn przejmie igrzyska? Władzie Tokio oburzone
W Japonii zanotowano już ponad 700 przypadków koronawirusa. (Fot. Getty Images)
Gubernator Tokio Yuriko Koike skrytykowała sugestię kandydata na burmistrza Londynu Shauna Baileya, że stolica Wielkiej Brytanii jest gotowa na przejęcie organizacji tegorocznych igrzysk. 'To niewłaściwa propozycja' - skomentowała.
Reklama

"Londyn może być gospodarzem igrzysk w 2020 roku. Dysponujemy infrastrukturą i doświadczeniem, a ze względu na epidemię koronawirusa świat może nas potrzebować. Dopilnuję, by Londyn był gotowy pomóc" - oświadczył Bailey.

Na te słowa zareagowała od razu Koike. Wypowiedź Anglika nazwała niewłaściwą i zapewniła, że przygotowania idą zgodnie z planem, a o odwołaniu czy przełożeniu nie ma w tej chwili mowy.

Także Międzynarodowy Komitet Olimpijski zaznaczył, że ma pełne zaufanie do organizatorów i do tego, w jaki sposób próbują radzić sobie z szerzącym się koronawirusem.  "Chcemy, by wszyscy czuli się bezpiecznie" - zapewnił rzecznik prasowy japońskiego rządu Yoshihide Suga.

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych w Chinach kontynentalnych potwierdzono dotychczas ponad 75 tys. przypadków zakażenia i ponad 2 000 zgonów spowodowanych wirusem. 

W Japonii zanotowano już ponad 700 przypadków koronawirusa. To także dlatego postanowiono odwołać wszystkie halowe wydarzenia sportowe zaplanowane w Tokio w najbliższych trzech tygodniach.

Czytaj więcej:

Wirusolog: Gdyby igrzyska w Tokio miały rozpocząć się jutro, to by się nie odbyły

  Komentarze
  • Tomasz
   22 lutego, 13:25

   Czy ktoś im jeszcze wierzy? Ja mam do nich pełne zaufanie po wzorowym zachowaniu z elektrownią.

  • Transformer
   22 lutego, 19:21

   Fakt że imprezy masowe w Tokio nie mają sensu , szczepionka jest ponoć w Lonynie i to whiskey

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama