Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Londyn odpadł z listy potencjalnych gospodarzy Eurowizji 2023. Zostało 7 miast

Londyn odpadł z listy potencjalnych gospodarzy Eurowizji 2023. Zostało 7 miast
A może Glasgow będzie gospodarzem przyszłorocznej Eurowizji?... (Fot. Getty Images)
Ujawniono krótką listę brytyjskich miast, które mogą gościć przyszłoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji - poinformował portal BBC. Jak się okazało, Londyn został wykluczony, a spośród dwudziestu kandydatów wyrażających zainteresowanie tą imprezą, zostało tylko siedmiu.
Reklama
Reklama

Już tylko Birmingham, Glasgow, Leeds, Liverpool, Manchester, Newcastle i Sheffield będą rywalizować o organizację tej imprezy w maju przyszłego roku. Oprócz Londynu, odpadł m.in. Belfast.

Wielka Brytania została wybrana na gospodarza konkursu po tym, jak organizatorzy zdecydowali, że nie może go zorganizować Ukraina, z której pochodzą zwycięzcy tegorocznej Eurowizji w Turynie (grupa Kalush Orchestra), a w której wciąż prowadzone są działania wojenne.

Piosenkarz Sam Ryder z Wielkiej Brytanii zajął drugie miejsce, dlatego właśnie na Wyspach odbędzie się kolejna edycja.

Trwa zacięta rywalizacja brytyjskich miast, które dzięki temu konkursowi piosenki chcą przyciągnąć tysiące odwiedzających i uwagę około 160 milionów telewidzów na całym świecie.

Obecna, skrócona do siedmiu pozycji lista miast-kandydatów, została oparta na ich zdolności do wykazania, że ​​mają "pojemność, możliwości i doświadczenie, aby zorganizować wydarzenie o tej skali i złożoności" - informuje BBC. Londyn spełniłby większość wymogów, ale zarówno BBC, które będzie organizować Eurowizję w przyszłym roku, jak brytyjski rząd chcą przeniść punkt ciężkości ze stolicy i dać możliwość wypromowania się także innym brytyjskim miastom.

Takie logo chciałoby połączyć ze swoją nazwą wiele brytyjskich miast, ale zostało już tylko 7 kandydatów. (Fot. MARCO BERTORELLO/AFP via Getty Images)

Obecnie pięć z wybranych miejsc znajduje się w północnej Anglii, przy czym Glasgow reprezentuje Szkocję, a lokalizacją najdalej wysuniętą na południe jest Birmingham.

Żadne walijskie miasta nie złożyły oferty, a Belfast był jedynym potencjalnym kandydatem z Irlandii Północnej.

Organizatorzy Eurowizji twierdzą, że gospodarz powinien pomieścić około 10 000 widzów, znajdować się w pobliżu międzynarodowego lotniska i mieć wystarczającą ilość miejsc hotelowych dla co najmniej 2 000 delegatów, dziennikarzy i widzów.

Potrzebne byłoby miejsce do przygotowań na sześć do ośmiu tygodni przed konkursem piosenki, co oznacza, że ​​wszystkie potencjalne lokalizacje musiałyby przenieść koncerty i wydarzenia, które są już w ich harmonogramach.

Glasgow i Birmingham to faworyci bukmacherów, natomiast Glasgow i Manchester cieszą się największą popularnością w sondażach na stronach fanów Eurowizji.

Czytaj więcej:

Europejska Unia Nadawców: Eurowizja w 2023 r. odbędzie się w Wielkiej Brytanii

Lider zespołu Kalush Orchestra dziękuje Wielkiej Brytanii za wsparcie w organizacji Eurowizji

Eurowizja 2023: Newcastle dołącza do listy miast walczących o zorganizowanie konkursu

  Komentarze
  • Na takie
   14 sierpnia, 11:01

   głupoty w bbc ludzie płacą tv licence.

   darowali by sobie organizacji w takim kryzysie

  • Asia
   15 sierpnia, 08:30

   szkoda ze Londyn odpadl (czemu?) bo liczylam ze sie wybiore na Eurowizje bez potrzeby nocy w hotelu.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.09.2022
  GBP 5.4530 złEUR 4.7591 złUSD 4.8796 złCHF 4.9701 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama