Menu

Londyn: Zima coraz bliżej. Pierwsze noclegownie już otwarte

Londyn: Zima coraz bliżej. Pierwsze noclegownie już otwarte
Londyn ma 25 proc. brytyjskiej populacji bezdomnych. (Fot. Getty Images)
Temperatury są coraz niższe, a nocą zaczną niedługo spadać poniżej zera. Dlatego organizacja Glass Door Homeless Charity już wczoraj otworzyła swoje schroniska dla bezdomnych w Londynie.
Reklama

W tym roku organizacja, która pomaga osobom bez dachu nad głową, udostępniła pięć noclegowni: dwie w dzielnicy Kensington & Chelsea i po jednej w Hammersmith & Fulham, Wandsworth oraz Richmond. W każdej z nich schronienie znajdzie od 25 do 35 osób.

Na miejscu na potrzebujących czeka materac, wieczorny posiłek oraz śniadanie. Goście muszą pojawiać się w noclegowni każdego dnia o godz. 20:00 i wychodzić o 7:00 rano.

Każdy, kto trafi do schroniska, może w nim przebywać przez 90 dni - pod warunkiem, że będzie się codziennie meldować i nie złamie zasad Glass Door Homeless Charity (zakazane jest np. spożywanie alkoholu).

Na miejscu potrzebujący dostaną ciepły posiłek. (Fot. Getty Images)

Organizacja udziela pomocy bezdomnym, którzy ukończyli 18 lat. Wyjątek stanowią osoby, które przebywały już w schroniskach organizacji przez dwa lata (w ciągu ostatnich 5 lat).

Mimo że schroniska już wczoraj zostały otwarte, osoby potrzebujące wciąż mogą zapisać się na listę oczekujących za pośrednictwem strony internetowej organizacji. "Można to również zrobić w naszych placówkach czy dzwoniąc do biura pod nr 0208 016 6838. Oddzwonimy, jak tylko w jednej z naszych noclegowni znajdzie się wolne miejsce" - informuje wolontariusz Glass Door Homeless Charity.

Jeśli nikt z organizacji nie oddzwoni w ciągu tygodnia, należy odświeżyć swoją rejestrację przy użyciu tego samego formularza.

Więcej informacji znajduje się na stronie glassdoor.org.uk.

Czytaj więcej:

"Zespół szybkiego reagowania" na pomoc bezdomnym w Londynie

Gigantyczne długi i bezdomność. Imigranci z UE z utrudnionym dostępem do benefitów

Londyn: Ponad 800 osób trafiło z niewoli na ulicę

  Komentarze
  • Kozek
   6 listopada 2019, 09:00

   Przeginają z alkoholem .wole spać pijany w śmieciach niż tam na trzeźwo

  • Ja
   11 listopada 2019, 20:12

   A co ty ALKOHOLIK? PRZYJEMNEGO SPANIA W SMIECIACH!! HA HA

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama