Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W biednych dzielnicach Londynu więcej wizyt na A&E z powody astmy

W biednych dzielnicach Londynu więcej wizyt na A&E z powody astmy
Im biedniejszy region, tym więcej wizyt na pogotowiu osób cierpiących na duszności. (Fot. Getty Images)
Londyńskie Croydon jest dzielnicą z największą liczbą przyjęć na oddziały ratunkowe szpitali pacjentów z atakiem astmy. Badania Asthma UK wykazały, iż im biedniejszy region, tym więcej zgłoszeń.
Reklama

NHS odnotował tu w sezonie 2016/17 w sumie 720 przyjęć na oddział ratunkowy osób cierpiących z powodu napadu dychawicy. Oznacza to 188 interwencji na 100 tys. mieszkańców.

Dzielnica prowadzi także w statystykach pod względem przypadków śmiertelnych. Od 2007 do 2016 astma była przyczyną 64 zgonów.

Analizy ujawniły różnice między bogatymi a biednymi gminami. W mniej zamożnych - jak Croydon, Brent, Newham czy Barking and Dagenham - odnotowano najwięcej przyjęć pacjentów z napadem duszności. Na drugim końcu skali znajduje się sąsiadujące z Croydon Bromley - 71 przypadków na 100 tys. mieszkańców i 35 zgonów w ciągu ostatniej dekady.

Londyn wypada najgorzej pod względem liczby pacjentów, objętych podstawową opieką w przypadku chorób dróg oddechowych. (Fot. Getty Images)

W sumie z przyczyn powiązanych z astmą zmarło w tym okresie 1 261 londyńczyków - informuje Standard.co.uk.

Croydon odznacza się jednocześnie niskim poziomem szczepień dzieci przeciwko grypie. Immunizacji w postaci sprayu do nosa poddawana jest tylko jedna trzecia maluchów, co oznacza, że nieletni astmatycy są bardziej narażeni na zakażenie wirusem.

Autorzy raportu dodają jednocześnie, że Londyn wypada najgorzej w kraju pod względem liczby pacjentów, którzy nie są objęci podstawową opieką w przypadku chorób dróg oddechowych. 72 proc. pacjentów nie jest sprawdzanych pod względem sposobu stosowania inhalatora, nie ma spisanego planu działania, ani nie podlega corocznej kontroli lekarza pierwszego kontaktu lub pielęgniarki.

 

  Komentarze


  • Ed
   3 listopada 2018, 11:59

   niwch prz\\estana zielsko palic ...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.04.2019
  GBP 4.948 złEUR 4.280 złUSD 3.805 złCHF 3.756 zł

  Sport


  Reklama