Menu

Londyn: "Śmiertelne pułapki" na wynajem. Urzędnicy nie robią nic

Londyn: "Śmiertelne pułapki" na wynajem. Urzędnicy nie robią nic
Niektórzy żyją w takich warunkach. (Fot. Newham Council)
Większość urzędników w Londynie nie wykorzystała nowych uprawnień do karania nieuczciwych landlordów, a tysiące londyńczyków musi mieszkać w domach, które są niczym 'śmiertelne pułapki' - informuje Standard.co.uk.
Reklama

W kwietniu 2017 r. weszła w życie ustawa zwiększająca ochronę lokatorów w Wielkiej Brytanii. Urzędnicy otrzymali dodatkowe narzędzia do walki z nieuczciwymi landlordami, którzy dopuszczają się zaniedbań oraz wykorzystują lokatorów, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Według nowych zasad, władze lokalne mogą m.in. nałożyć na nieuczciwego właściciela nieruchomości nawet 30 tys. funtów kary.

Okazuje się jednak, że w roku finansowym 2017/18 z nowego prawa skorzystało jedynie dziewięć z 33 gmin. W praktyce oznacza to, że większość urzędników nie zrobiła nic, aby rozwiązać takie problemy jak wilgoć, pleśń czy niebezpieczne przewody w wynajmowanych mieszkaniach.

"To pokazuje, że nie są potrzebne kolejne regulacje, tylko lepsze egzekwowanie istniejących przepisów" - zauważa David Smith z Residential Landlords Association.

Do tej pory jedynie garstka londyńkich urzędników skorzystała z nowego ustawodawstwa. Kary najczęściej były nakładane przez władze Newham (95), Waltham Forest (56), Camden (43) i Barking & Dagenham (40).

W Londynie każdego roku tysiące najemców pada ofiarą nieuczciwych właścicieli. 

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.03.2020
  GBP 5.022 złEUR 4.525 złUSD 4.113 złCHF 4.268 zł

  Sport


  Reklama