Menu

Londyn: Ponad 8 na 10 kobiet doświadcza zaczepek w trakcie joggingu

Londyn: Ponad 8 na 10 kobiet doświadcza zaczepek w trakcie joggingu
Niektóre kobiety obawiają się biegania na zewnątrz w związku z licznymi zaczepkami. (Fot. Getty Images)
Około 84% kobiet doświadcza jakiejś formy zaczepek podczas biegania, w porównaniu do zaledwie 50% mężczyzn - wynika z badań St Mary's University w Twickenham. Najczęściej zaczepkami tymi jest gwizdanie, składanie propozycji seksualnych, wyzywanie lub mruganie czy cmokanie.
Reklama
Reklama

Jak wynika z badań, część osób zgłosiła bardziej ekstremalne formy nękania, takie jak bycie atakowanym. 30 proc. kobiet w Londynie przekazała, że ktoś podążał za nimi pieszo lub w samochodzie.

Z drugiej strony, 50% mężczyzn stwierdziło, że nigdy nie doświadczyło zaczepek podczas biegu. Prawie połowa mężczyzn (45%) stwierdziła także, że ​​czuje się bardzo bezpiecznie w czasie joggingu – w porównaniu do 18% kobiet.

Niektórzy mężczyźni (8%) zgłaszali jednak, że czują się "bardzo niebezpiecznie" lub "trochę niebezpiecznie". W przypadku kobiet liczba ta wzrasta do 23%.

"Tradycyjne zaczepki na ulicy często uważa się za problem kobiecy. Nie jest to specjalnie pomocne nie tylko dlatego, że zaczepek doświadczają też mężczyźni, ale także dlatego, że większość sprawców zaczepek to mężczyźni" - wskazano w podsumowaniu badania.

"Badanie to wykazało, że zaczepki uliczne są istotnym problemem w Londynie. Doświadczenie uprzedmiotowienia, bezbronności, strachu i wstydu wynikające z ulicznych zaczepek tworzy barierę w uczestniczeniu w zajęciach na świeżym powietrzu" - podkreślono.

Odkrycia odzwierciedlają również inne badanie z 2019 r., które wykazało, że 71% kobiet jest regularnie zaczepiana na siłowni. Wiele z nich zrezygnowała z dalszego członkostwa w związku z tego rodzaju zagrożeniami.

Czytaj więcej:

Niemcy będą karać za fotografowanie z ukrycia

UK: Rekordowa liczba zgłoszeń przemocy domowej po wczorajszym finale Euro 2020

  Komentarze
  • Ja
   23 lipca, 19:40

   A później muzułmanie powiedzą, że kobiety same prowokują bo nie ubierają się w te ich burki itd., a najlepiej to by je jeszcze na dźwigu powiesili jak to bywa w ich własnych krajach.

  • Boryslaw Pupka
   23 lipca, 21:24

   Kogo to interesuje? Wieczny problem z tymi babami. Wiecznie im zle i niedobrze. Niech sobie radza same. Podczas strajku "kobiet" pokazaly ile sa warte. A w zasadzie to zasluguja i "ciezko" pracuja na takie traktowanie.

  • Loko
   23 lipca, 21:34

   niech sie jeszcze bardziej rozbieraja poto specjalnie dupe pokazuja a puzniej udaja ze im to przeszkadza

  • Fcuk
   24 lipca, 00:10

   Czy w tym kraju nie maja wiekszych problemow niz cmokanie ma biegajace laski???

  • Do wszysykich
   24 lipca, 19:10

   WSTYD!!!!! WIESNIAKI MENTALNE, A NAWET POWIEDZIALABYM ZAGROZENIE DLA SPOLECZENSTWA! KOGO TO OBCHODZI?!? MNIE BO JESTEM KOBIETA! KTORA WYWODZI SIE Z KRAJU GDZIE JEST CIEMNOTA, CHAMSTWO. A ZEBY WAS KTOS KIEDY WYR*****W CIEMNYM ZAULKU I NIE BEDZIE TO OSOBA PRZRZ, KTORA BYSCIE CHCIELI!!! WSTYD I CHANBA CO DO WASZYCH KOMENTARZY. SA OBRZYDLIWE. A MOZE MACIE PROBLEMY Z EREKCJA? NIE CHCE MI SIE WIERZYC, ZE NORMALNU MEZCZYZNA TAK MOGLBY NAPISAC O KOBIETACH!?!!!

  • Kobieta
   26 lipca, 17:19

   Jak zwyle wina kobiet bo kogo innego? Prowokuja to maja. Co za bzdury. To znaczy ze kobieta nie ma prawa pobiegac czy pojezdzic na rowerze bo jest molestowana na ulicy w bialy dzien przez swinie. Bo inaczej nue idzie nazwac mezczyzny ktora cmoka, gwizrze albo zaczepia w inny chamski sposob. PANOWIE WASZE TEKSTY SWIADCZA O WASZYM ZACOFANIU, braku szacunku i tolerancji. A najgosze to to ze urodzily Was kobiety i zyjecie z kobietami, a tak sie o nich wyrazacie. WSTYD!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2021
  GBP 5.3827 złEUR 4.6154 złUSD 3.9337 złCHF 4.2489 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama