Menu

Londyn: Płatności gotówką mogą zniknąć z całej sieci metra

Londyn: Płatności gotówką mogą zniknąć z całej sieci metra
Jak w bezgotówkowym metrze poradzą sobie osoby, które nie mają konta w banku? (Fot. Getty Images)
W kwietniu br., w związku z pandemią koronawirusa, w większości automatów biletowych wprowadzono możliwość płatności za przejazd tylko kartą bankomatową. Tymczasem szefowie TfL rozważają obecnie wycofanie gotówki ze wszystkich 270 stacji londyńskiego metra.
Reklama

Pojawiły się jednak głosy krytyki, że taki ruch może uniemożliwić podróżowanie osobom, które nie mają konta bankowego. Chodzi m.in. o uczniów, dla których metro jest niekiedy jedynym środkiem transportu, dzięki któremu mogą dotrzeć do szkoły.

"Musimy dokładnie rozważyć potrzeby osób, które nie mają kont bankowych. Wkrótce młodzi ludzie będą również musieli w coraz większym stopniu korzystać z automatów biletowych, ponieważ rząd pozbawia wielu osób poniżej 18. roku życia bezpłatnych usług transportowych" - oceniła Caroline Pidgeon ze Zgromadzenia Londyńskiego (London Assembly).

"TfL musi również uważnie rozważyć potrzeby turystów" - dodała posłanka Liberalnych Demokratów.

Płatności gotówkowe już dziś miały "po cichu" zniknąć w całej sieci metra, ale TfL wycofał się z tych planów. (Fot. Getty Images)

Jak podaje Standard.co.uk, płatności gotówkowe już dziś miały "po cichu" zniknąć w całej sieci metra, ale kierownictwo Transport for London - przynajmniej na razie - wycofało się ze swoich planów.

"W kwietniu tymczasowo zablokowaliśmy płatności gotówkowe w większości automatów biletowych w londyńskim metrze. Teraz rozważamy, czy istnieje argumentacja za tymczasową bezgotówkową sprzedażą na pozostałych stacjach" - poinformował rzecznik TfL.

"Zdajemy sobie sprawę, że istnieje szereg czynników, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem takiej decyzji - w tym ocena tego, jak taki ruch może wpłynąć na naszych pracowników i klientów. Dlatego, zanim zdecydujemy się na taki krok, automaty biletowe na pozostałych stacjach będą nadal przyjmować gotówkę" - zapewnił przedstawiciel organizacji, która zarządza usługami transportowymi w brytyjskiej stolicy. 

Czytaj więcej:

Londyn: Nowa, dokładniejsza geograficznie mapa metra

Darmowe metro, pociągi i autobusy w Londynie? Jest taki pomysł

Burmistrz Londynu: Prawdopodobnie konieczne będą kolejne ograniczenia

  Komentarze
  • X5
   21 września, 12:56

   zaczyna się..... ubezwłasnowolnienie , szybciej niż można było przypuszczać , PEŁNA KONTROLA ludzi

  • Taka prawda
   21 września, 13:07

   Londynek promuje codziennie tęczowych

  • Gomulka
   21 września, 15:37

   Fajna idea, ale trudna w realizacji, bo ustawa o danych osobowych z 2018 nakłada obowiązek przekazania informacji kto zbiera dane i do jakich potrzeb są zbierane. Pozatym każda osoba ma prawo po tanzakcji zarządach usunięcia danych. Co nie jest proste.... 😂 Wiele instytucji nie jest świadoma ze prawo się zmieniło, lub nie chce otym słyszeć bo jest im tak wygodnie...

  • Janusz
   21 września, 19:20

   Ale zdjęcie metra mogliście zamieścić bardziej aktualne.

  • You
   23 września, 18:49

   Przerzucą wszystko na płatność kartą co daje CAŁKOWITĄ KONTROLE nad człowiekiem i w każdej chwili karte mogą zablokować i wtedy nawet nie będziesz miał za co kupić sniadania ...ha ha ALE LUDZIE WIĘKSZOŚCI NIEŚWIADOMI ŁYKAJĄ TA PROPAGANE JAK TO BĘDZIE WSPANIALE tak owszem dla rządzących tak, bo mają plebs pod totalną kontrolą.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.589 złUSD 3.886 złCHF 4.274 zł

  Sport


  Sport

  Reklama