Menu

Londyn: Nowe ograniczenia w korzystaniu z metra

Londyn: Nowe ograniczenia w korzystaniu z metra
Khan: "Więcej londyńczyków musi postępować właściwie i pozostać w domu". (Fot. Getty Images)
Władze brytyjskiej stolicy wprowadzają kolejne ograniczenia, by zmniejszyć liczbę pasażerów i zapewnić bezpieczną podróż 'kluczowym pracownikom' - informuje BBC. W Londynie epidemia koronawirusa rozprzestrzenia się znacznie szybciej niż w innych częściach Wielkiej Brytanii.
Reklama

Nowe środki obejmują wprowadzenie kolejek do bramek biletowych oraz wyłączenie na niektórych stacjach ruchomych schodów, aby spowolnić przepływ pasażerów na perony. 

British Transport Police (BTP) wysłała również 500 dodatkowych funkcjonariuszy do patrolowania brytyjskiej sieci kolejowej.

W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa już wcześniej znacznie zredukowano transport publiczny w Londynie, m.in. zamykając ok. 40 stacji metra i wyłączając wiele innych usług. 

Tymczasem we wtorek, zaledwie dzień po ogłoszeniu przez premiera Borisa Johnsona "narodowej kwarantanny", wagony i perony londyńskiego The Tube wciąż były pełne ludzi.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan przyznał, że wczoraj rano było już lepiej, bo liczba pasażerów metra spadła o jedną trzecią, ale - jak zaznaczył - "to wciąż za mało". "Więcej londyńczyków musi postępować właściwie i pozostać w domu" - podkreślił Khan, cytowany przez BBC.

"Prawie jedna trzecia personelu TfL jest obecnie chora lub przebywa w kwarantannie. Jeśli ta liczba będzie rosnąć - co niestety jest raczej nieuniknione - będziemy musieli jeszcze bardziej ograniczyć usługi" - ostrzegł.

Zastępca szefa BTP, Sean O'Callaghan, przypomniał, że tylko osoby odbywające niezbędne podróże do pracy powinny korzystać z sieci transportu publicznego. "Prosimy mieszkańców Londynu, aby postępowali właściwie i pomagali nam ratować życie, pozostając w domu i spowalniając rozprzestrzenianie się wirusa" - zaapelował.

Według najnowszych danych, w Londynie odnotowano już ponad 3 tys. przypadków Covid-19.

Czytaj więcej:

Koronawirus w UK: Opublikowano listę "kluczowych pracowników"

Burmistrz Londynu: Z metra powinni korzystać tylko kluczowi pracownicy

Londyńczycy znów nie posłuchali premiera. Tłum w metrze o poranku

Policja w UK będzie sprawdzać, kto wchodzi do metra?

Brytyjski rząd przypomina, by zostać w domu

21-letnia Brytyjka bez innych problemów zdrowotnych zmarła na Covid-19

Liczba przypadków Covid-19 wzrosła w UK do 9 529

  Komentarze
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama