Menu

Londyn: Most Hammersmith całkowicie zamknięty "do odwołania"

Londyn: Most Hammersmith całkowicie zamknięty "do odwołania"
Most jest obecnie niebezpieczny nawet dla pieszych. (Fot. Getty Images)
Radni podjęli decyzję o natychmiastowym zamknięciu dla pieszych i rowerzystów mostu Hammersmith w zachodnim Londynie po tym, jak pęknięcia w 133-letniej konstrukcji pogorszyły się po niedawnej fali upałów.
Reklama

Całkowity zakaz korzystania z mostu wszedł w życie wczoraj o godz. 17:00. Pod konstrukcją, z której codziennie korzysta ok. 16 tys. osób, nie będą też mogły przepływać łodzie. Zamknięto również znajdujące się pod mostem chodniki nad Tamizą.

"Pogorszenie się stanu konstrukcji to efekt niedawnej fali upałów, która doprowadziła do znacznego wzrostu liczby pęknięć" - można przeczytać w oświadczeniu rady Hammersmith and Fulham.

"Most pozostanie zamknięty, dopóki inżynierowie nie będą pewni, że jego ponowne otwarcie dla pieszych i ruchu rzecznego jest bezpieczne" - podkreślono w komunikacie.

Teraz piesi i rowerzyści będą musieli korzystać z najbliższej przeprawy, która znajduje się 3 kilometry dalej, przy moście Barnes.

Wcześniej, bo w kwietniu 2019 r., Hammersmith Bridge zamknięto dla ruchu drogowego. Decyzja ta miała związek z wykryciem "krytycznych" usterek zagrażających bezpieczeństwu ludzi. W 2000 r. konstrukcja uległa poważnemu uszkodzeniu w wyniku wybuchu ładunku podłożonego przez organizację terrorystyczno-paramilitarną IRA.

"Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Jestem absolutnie pewien, że uniknęliśmy katastrofy, zamykając w zeszłym roku ten XIX-wieczny most dla pojazdów" - stwierdził radny Stephen Cowan, cytowany przez Standard.co.uk.

"Poinformujemy wszystkich, gdy tylko inżynierowie zbadają skalę ostatnich uszkodzeń. Poinstruowałem ich, aby znaleźli plan bezpiecznego ponownego otwarcia mostu tak szybko, jak to możliwe" - dodał urzędnik.

Czytaj więcej:

Prawie 2 lata po katastrofie otwarto nowy most w Genui

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.09.2020
  GBP 4.878 złEUR 4.495 złUSD 3.840 złCHF 4.174 zł

  Sport


  Sport

  Reklama